Çocuk Kasabası öğretmenleri Macaristan’daydı

Avrupa Birliği “Comenius” kapsamında okul öncesi eğitimde İngilizce Entegrasyonu projesiyle kabul gören Çocuk Kasabası Butik Anaokulu öğretmenleri, b...

BÜYÜT

Avrupa Birliği “Comenius” kapsamında okul öncesi eğitimde İngilizce Entegrasyonu projesiyle kabul gören Çocuk Kasabası Butik Anaokulu öğretmenleri, bu kez de Macaristan’da gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin 200 km kuzey doğusundaki Kişköri ve Tiszana ilçelerindeki okullarda diğer ülkelerdeki öğretmenlerle değerlendirmeler yapıldı.

 

ÇALIŞMALAR PAYLAŞILDI

Programa katılan İtalya, İspanya, Romanya, Polonya, Letonya ve Türkiye kendi ülkelerindeki çalışmaları paylaştılar. Ev sahibi Macaristan’ın 3 bin nüfuslu küçük bir yerleşim yerindeki okul öncesi eğitim imkanlarının çeşitli AB projeleri desteği ile geliştirilmiş olduğu bilgisi verildi. Bu yerlerdeki okul öncesi eğitime verilen önem ve akabinde gösterilen ev sahipliği takdire değer bulundu.

 

23 NİSAN’DA ÜLKEMİZE GELECEKLER

Kasabadaki kitapevi, doğal güzelliklere sahip göletler, Avrupa’nın en büyük tatlı su akvaryumu, Eğri Kalesi ve şehir hep beraber  gezilip görüldü. 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda ise Çocuk Kasabası Butik Anaokulu’nun ev sahipliğinde bu 7 ülke proje toplantısı yapmak üzere ülkemizi ve şehrimizi ziyaret edecekler.

20 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR