Sarıdoğan; “Pehlivan, halkın gözünden düştü”

SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın verdiği sözleri yerine getirmeyerek halkın gözünden düştüğünü söyled...

BÜYÜT

SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın verdiği sözleri yerine getirmeyerek halkın gözünden düştüğünü söyledi
Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı her ay bir mahallede yapmış oldukları kahvaltılı basın toplantısını bu ay Güney Mahallesi Tuğrul Caddesi’ndeki Boşnak Börekçisi’nde yapıldı. Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Kul’un da katıldığı basın toplantısına İl Yönetim Kurulu üyesi, 2011 seçimlerinde milletvekili olan Mehmet Kaymak, İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, ilçe yönetim kurulu üyelerinden Teşkilat Başkanı Bülent Yıldız, Eğitim Başkanı Mehmet Ali Tahtalı, Halkla İlişkiler Başkanı Fikret Aktaş ile birlikte diğer ilçe yönetim kurulu üyeleri ve mahalle esnafı katıldı.
YAPTIRIM GÜCÜ ZAYIF
Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nin ülkemize en çok katma değeri katan bir ilçe olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, merkezi hükümetten belediye başkanının pasifliği yüzünden yeterli desteği alamadıklarını söyledi. Sarıdoğan, “Körfez ilçe 2004 yılından bu yana yani 8 yıllık bir belediye başkanı merkezi hükümetle aynı partiden olmasına rağmen ne yazık ki yaptırım gücü zayıf, verdiği sözlerini yerine getiremediğinden dolayı Körfez halkının gözünden gün geçtikçe düştü” dedi.
BAŞKAN BİRİLERİNİN İMZA KATİBİ Mİ?
Sarıdoğan, “Bununla birlikte Körfez’de satılan fabrikaların kelepir fiyatına gitmesine göz yummuştur. Aynı zamanda Körfez İlçe’de birçok araziyi talimatla birilerine ölü fiyatına satmış. Bazı firmaların denizi doldurmasına meclis üyelerinin de desteği ile onaylamıştır. Bu da sayın belediye başkanının Körfez halkından % 40 oy almasına rağmen yukarıdan gelen talimatları harfiyen uygulayarak belediye başkanlığından çok birilerinin imza katipliğini yapıyor görüntüsü vermiştir” dedi.

İLÇE İYİYE BÖLÜNDÜ

Sarıdoğan’dan sonra konuşan SP İl Başkanı Ahmet Kul, Körfez ilçe merkezinde yapılan viyadükün aşağı mahalle yukarı mahalle şeklinde ayırmış olduğunu, bununla birlikte çirkin bir görüntüyle birlikte ileriye dönük Körfez ilçeye daha çok zarar vereceği ayan beyan belli olmuştur” dedi.

MAZLUMLARIN AHI SİZDE YAKAR
Tütünçiftlik bölge esnafının zaten kıt kanaat giden işlerinin bu olayla birlikte daha çok zorlanmış olduklarını gördüklerini söyleyen Başkan Kul, “Saadet Partisi olarak buradan yetkililere sesleniyoruz. Lütfen Körfez halkının feryadına kulaklarınızı tıkamayın yoksa bu feryatlar sizi yakar” şeklinde konuştu. Buradan açıkça Körfez halkının derdiyle dertlenmeyen bir belediye gördüklerini söyleyen Kul, “Halkımız şunu bilmelidir ki;Türkiye’de genel ve yerel iktidarlar Saadet Partili kadrolara teslim edilmediği sürece bu sorunlar artmaya devam edecektir. Kurtuluşta çarede Saadet Partisi kadroları ve Milli Görüş projeleridir” dedi.

26 Mart 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR