Başbakan&'dan Çayırova Belediyesi&'ne ödül!

Türkiye genelindeki belediyelerin projelerinin değerlendirildiği yarışmada Çayırova Belediyesi Geleneksel Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi Projesi il...

BÜYÜT

Türkiye genelindeki belediyelerin projelerinin değerlendirildiği yarışmada Çayırova Belediyesi Geleneksel Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi Projesi ile ödüle layık görüldü.

Derecelendirilmenin henüz kesin açıklanmadığı yarışmanın ödül törenine Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın özel olarak davet edildiği ve bizzat başbakan tarafından ödüllendirileceği öğrenildi. 10 Ağustos Çarşamba günü Ankara’da yapılacak törende Çayırova Belediyesinin 1. olmasına kesin gözle bakılıyor. Ödüle layık görülen Geleneksel Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi Projesinin amacı: ‘Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde uygulanan ve unutulmaya yüz tutmuş oyunlara kurumsal bir kimlik kazandırmak, yeni nesillere kültürel aktarımı sağlayarak çocuklarımızın ve gençlerimizin serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak’ olarak açıklandı.

İçeriği 600 oyunun tek bir alanda uygulanması proje ile 600 oyunun içinden seçilecek yaklaşık 10 oyunda okullar arası müsabakalar yapılarak, her yıl unutulmaya yüz tutmuş yaklaşık 10 oyun yeniden çocuklarımızla buluşacak.

PROJE BÜTÇESİ 300 BİN TL
6 ila 24 yaş arasındaki Çayırovalılara hitap edecek projenin bütçesinin ise 300 bin TL civarında olacağı sanılıyor. 2 önemli amaca hizmet edecek proje ile sadece unutulmaya yüz tutmuş oyunlar yaşatılmayacak, gençlerimizin ve çocuklarımızın serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirilerek kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaya çalışılacak.

AMAÇ SOSYAL GENÇLİK OLUŞTURMAK
Projenin önemli hedeflerinden biri de çocuklarımız ve gençlerimizin sanal arkadaşlıklar kurarak, sosyal yaşantıdan uzaklaşmış ve kültürel değerlerini bilmeyen bir nesil haline gelmiş olmalarının önüne geçerek sosyal bir gençlik oluşturmak. Proje merkezinin temeli İstiklal İlköğretim Okulu’nun bahçesinde atıldı. Merkez inşaatının okulların açılmadan tamamlanması ve projenin hayata geçmesi bekleniyor.

04 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR