Özel Sınıftan Üzülmez’e teşekkür ziyareti

Kartepe Avni Akyol İlkokulu’nda özel eğitim alan çocukların ve ailelerin günlük yemek ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal Yardımlar Müdürlüğünü h...

BÜYÜT

Kartepe Avni Akyol İlkokulu’nda özel eğitim alan çocukların ve ailelerin günlük yemek ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal Yardımlar Müdürlüğünü harekete geçiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, okul idaresi ve yönetiminden takdirini kazandı. Sosyal belediyecilik gereği halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile görev yapan Başkan Üzülmez’in özel sınıf öğrencilere destek anlamında sunduğu yemek hizmeti için teşekkür eden Avni Akyol Okul Müdürü Şakir Öztürk ve beraberindeki heyet başkanı makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.

 

Kartepe’de yaşayan ve ilköğretim çağındaki 40 civarında engelli çocuğa eğitim hizmeti veren Avni Akyol Okulu’nun özel sınıfındaki çocukların yemek ihtiyaçları Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından çözüme kavuşturuldu. Özel sınıf çocuklarının ailelerinin sorunlarını gündeme taşıyan Kartepe Belediyesi Meclis Üyesi Nurdane Erişti’nin okul yönetimi ile birlikte özel sınıf öğrencilerinin annelerinin taleplerine çözüm olmak adına Başkan Üzülmez’den çözüm talebinde bulundu.

 

Sabah çocukları ile okula giden ve eğitim süresince kurumda kalarak öğrencilere refakat ettikleri okuldan ayrılamadığını kaydeden özel çocukların annelerinin talebini de ihtiyaç sahiplerine yönelik sıcak yemek yardımı kapsamına alan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in duyarlılığı ile bir sorunu daha çözmesi ilgilileri memnun etti. Yemek sorunu çözülen özel sınıf öğrencileri ve aileleri adına Avni Akyol İlkokul Müdürü Şakir Öztürk, beraberinde öğretmenler, okul aile birliği yöneticileri ile birlikte Başkan Üzülmez’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Teşekkürlerini ileten Avni Akyol İlkokul idareci ve yöneticileri hayırlı bir işe vesile olması yanında eğitime verdiği katkı ve destek için başkana teşekkür çiçeği takdim ettiler.

 

Üzülmez; Çocuk ve Eğitim Vicdani Sorumluluğumuzdur

Özel sınıf öğrencisi annelerin, taleplerinin haklı ve çözülemeyecek türden olmadığını belirten Başkan Üzülmez de, eğitime ve eğitim kurumlarına vicdani sorumluluklarımız gereği katkılarının devam edeceğini ifade etti. Başkan Üzülmez, “Asli görevlerimiz dışında sosyal belediyecilik gereği bir takım hizmetlerde de bulunmaktayız. Sosyal belediyeciliği, sayın Cumhurbaşkanımızın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki uygulamalarını referans alarak gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda sivil toplum örgütleriyle ve kamu yararına faaliyet gösteren derneklerle ilişkilerde bulunarak okullara ve camilere belediyemizin bütçesi doğrultusunda katkı vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de çocuklar ve eğitim her zaman önceliğimiz oluyor” dedi.

29 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR