Günü geçmiş ilaç bulunduruna 680 lira ceza

    Mim Eczanesi sahip ve mesul müdürü Ecz. Cana Bedük ve eşi Ferhat Bedük eczanede günü geçmiş ilaç bulundurdukları için Körfez Fatih Aile Sağlığı Me...

 

 

Mim Eczanesi sahip ve mesul müdürü Ecz. Cana Bedük ve eşi Ferhat Bedük eczanede günü geçmiş ilaç bulundurdukları için Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan Dr. İbrahim Yıldız tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe yoluyla şikayet edilmişti. Ferhat Bedük daha önce de iddialara göre Körfez Fatih Mahallesi, Fatih Aile Sağlığı Merkezi yakınında faaliyet gösteren bir eczanenin sahibi olan Fatih Bedük isimli şahıs, Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktora usulsüz ilaç yazdırmak istemişti. Doktor İmran Orbay, bunu kabul etmeyince de eczacı doktoru tehdit etmişti.

PARA CEZASI VERİLDİ

Olayla ilgili Dr. İbrahim Yıldız’a İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz tarafından cevap geldi. Durmaz’ın yazdığı dilekçede Ferhat Bedük ve eşi Canan Bedük hakkında şikayetlerin dikkate alındığı, Mim eczanesine denetimler gerçekleştirildiği, yapılan denetim sırasında satışa hazır durumda son kullanma tarihi geçmiş ilaçların tespit edildiği yazılı. Durmaz yazdığı dilekçede denetimler sırasında Mim Eczane sahibi ve mesul müdürü Ecz. Canan Bedük’ün de görevi başında olduğunu söylemiş. Durmaz son olarak eczaneyle ilgili yapılan denetimlerin devam edeceğini belirtmiş.  Müdürlük tarafından satışa hazır günü geçmiş ilaç bulundurmaktan 680 TL idari para cezası kesildi.

02 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

helldune - 680 lira ceza mı olur. Vereceksen ver 680 BİN Lira, bak bir daha yapan olur mu...

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
09

YUSUF - Karısını yanında çalışan eczacı kalfası Ferhat bu seferde Ümraniye den adını gizleyerek şikayet etmiş ama iftira attığı tespit edilmiş.Yine bu kalfa mahkemeye bu seferde iftiradan gidecekmiş.Bayağı ceza almak için uğraşıyor kalfacım.

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
08

FERHAT - YUSUF MUSUN? CANDAN MISIN? KARI MISIN ERKEK MİSİN? AZ KALDI YAVRUM AZ...YAKINDA KİMİN SAHTEKAR KİMİN DOLANDIRICI OLDUĞUNU GÖRECEKSİN?

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
07

Candan - Mim eczanesi yine olay.Bu eczacı bayan ve yanında çalışan eşi kalfa Ferhat ,Trilyonluk SGK dolandırılmasıyla ilgili araştırılıyorlarmış.

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
06

Yusuf - Eczacı bayan ve yanında çalışan kalfa kocası,savcılığa verdikleri yalan beyanları tespit edilmiş.Doktorlar iftira ve yalan davası açıyorlarmış.

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
05

aaamet - BİLEN VAR MI? HASTAYI GÖRMEDEN İLAÇ YAZAN DOGTOR NE CEZA ALIR? HEMİDE 2 HASTA hemide 2 ÖĞRENCİ hemide 2sininde okulda olduğu kayıtlı :)))

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
04

FENASİ - DOGTORUN BİRİ ÇOCUKLAR OKULDAYKEN, ÇOCUKLARI GÖRMEDEN REÇETE YAZSA BUNUN CEZASI NEDİR ACABA BİLEN VAR MI?

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
03

Ahmet - Eczacı odası bu insanlar hakkında ne yapıyor? İnsan sağlığı açıkça tehdit altında.

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
02

KEMAL - TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇLARI YAZDIRMAK İÇİN DOKTOR TEHDİT EDİLİYOR!BU NASIL BİR ZİHNİYET.. İNSAN SAĞLIĞI BU KADAR BASİTMİ YAAA.....

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
01

AYŞE - BÖYLE İNSANLARA AĞIR CEZALAR VERİLMELİDİR.

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:09
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR