Hollanda'dan Medical Park'a ameliyat olmak için geldi

Hollanda'da yaşayan 39 yaşındaki Sinem Karagül Erdoğan, yaşadığı sağlık sorununun çözümü için VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'ni ve Kadın Hastalıkl...

Hollanda'da yaşayan 39 yaşındaki Sinem Karagül Erdoğan, yaşadığı sağlık sorununun çözümü için VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'ni ve Kadın Hastalıkları-Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökhan Gümüştaş'ı seçti. Yeniden anne olmak isteyen Sinem Hanım'ın üçüncü hamileliği ancak bir myom ameliyatı  sonrasında mümkün olabiliyordu. Bu durum ortaya çıkında hiç tereddüt etmeden kendi ülkesinde operasyonun gerçekleşmesini isteyen Sinem Karagül Erdoğan önce hastaneyle sonra da Op. Dr. Gökhan Gümüştaş ile iletişime geçti ve operasyon için Hollanda'dan yola çıktı.

 

KENDİSİNİ GÜVENDE HİSSETMEK İSTEDİ

2002 yılından bu yana yurtdışında yaşadığını ancak kendisini güvende hissetmek için ülkesini ve VM Medical Park Kocaeli'yi tercih ettiğini söyleyen Sinem Hanım, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nden aldığı sağlık hizmetinden çok memnun olduğunu ifade etti. Op. Dr. Gökhan Gümüştaş, operasyonla ilgili, “Myom her dört kadından birinde rastlanan, rahmin kas tabakasının iyi huylu büyümesidir. Genellikle ağrı ve kanama bulguları ile bazen de çocuk sahibi olmakta güçlük ile hastayı hekime getiriyor” şeklinde konuştu.

 

“TEKRAR ÇOCUK SAHİBİ OLACAK”

Hiçbir bulgu vermeden büyüyen myomlar da olduğunu ekleyen Gümüştaş, “Tedavisinde; myomların çıkarılması temel yöntemdir bu açık veya kapalı ameliyat ile yapılabilir. Her myomun ameliyat edilmesi şart olmamakla beraber binde 5 ihtimalle myomun kötü huylu hale dönüşebileceği de akıldan çıkarılmamalıdır. Düzenli kontroller ile 5 santimetrenin altındaki myomlar menapoza kadar takip edilip; menapozdan sonra küçülmesi beklenebilir. Sinem Hanım'ın ameliyatında; 2 adet 9 santim ve 3 santim çaplı myom kitleleri çıkarılmış ve hastanın tekrar  çocuk sahibi olma şansı sağlanmıştır” dedi.

19 Kasım 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR