Vecdi Gönül aday oldu Bakan Aydın aday olmadı

Milletvekili aday adaylığı için başvuru süresinin dolduğu AK Parti'de, İzmir'in dokuz milletvekilinden sekizi yeniden aday adayı oldu. Devlet Bakanı P...

BÜYÜT

Milletvekili aday adaylığı için başvuru süresinin dolduğu AK Parti'de, İzmir'in dokuz milletvekilinden sekizi yeniden aday adayı oldu. Devlet Bakanı Prof.Dr. Mehmet Aydın, kitap yazacağını söyleyerek siyaseti bıraktı.

ADAY REKORU KIRILDI
AKP'de 5 bin 599 başvuru ile aday adaylığı rekoru kırıldı. Mevcut milletvekillerinin de neredeyse tamamı Yola Devam diyerek yeniden adaylık için başvuru yaptı. Milletvekilliğine Tamam diyerek başvuru yapmayan milletvekili sayısının ise 20 olduğu konuşuluyor. Aday olmayan isimler arasında Devlet Bakanı Mehmet Atalay da var.

YENİ ARKADAŞLARA YER AÇALIM
AK Parti'ye milletvekili olmak için başvuru yapan toplam aday adayı sayısını Başbakan Erdoğan açıkladı. Buna göre 5 bin 599 aday adayı milletvekili olmak için AK Parti'ye başvuru yaptı. Adayların 855'i kadın adaylardan oluşurken 315 de engelli milletvekili adayı başvurusu gerçekleşti. Mevcut milletvekillerinin neredeyse tamamı da yeniden seçilebilmek için başvuru yaptı.

TAMAM DİYEREK MECLİS'E NOKTA KOYANLAR
Alınan bilgiye göre, Devlet Bakanı ve İzmir Milletvekili Mehmet Aydın, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, Eskişehir Milletvekili Kemal Unakıtan, Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Şanlıurfa Milletvekili Eyüp Cenap Gürpınar, Bayburt Milletvekili Ülkü Güney, Bursa Milletvekili Ali Kul,
Ankara Milletvekili Faruk Koca, Ağrı Milletvekili Yaşar Eryılmaz, Amasya Milletvekili Akif Gülle, Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, İstanbul Milletvekili Özlem Türköne, Osmaniye Milletvekili İbrahim Mete Doğruer, Van Milletvekili Kerem Altun ve Ordu Milletvekili Hüsnü Ordu aday adaylığı için başvurmadı.

MEHMET AYDIN’DA BIRAKTI
İzmir'de 146 kişi, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Partinin mevcut dokuz milletvekilinden sekizi de yeniden görev istedi. Ancak Devlet Bakanı Prof.Dr. Mehmet Aydın, kitap yazacağı için siyaseti bıraktı. Din ve felsefe konularında yayımlanmış 10 kitabı bulunan Prof.Dr. Aydın, 58'inci ve 59'uncu hükümetlerde devlet bakanı olarak görev yaptı. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen Prof.Dr. Aydın, yeniden adaylık için başvuruda bulunmadı. Parti kulislerinde adaylık için başvurmayacağı öne sürülen Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, resmi başvurusunu yaptı.

16 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR