İşte CHP’nin sahte belgesi

İzmit ilçe delegesi Adem Elbaş’ın, il başkanı Yalçın Kuşkan'ın atama şeklinin tüzüğe aykırı olduğu iddiası üzerine açılan davanın dördüncü duruşması d...

BÜYÜT

İzmit ilçe delegesi Adem Elbaş’ın, il başkanı Yalçın Kuşkan'ın atama şeklinin tüzüğe aykırı olduğu iddiası üzerine açılan davanın dördüncü duruşması dün görüldü. Duruşmaya yetki belgesi alarak katılan avukat Nazmi Küçükosmanoğlu CHP bir önceki duruşmada iddia ettiği sahte evrağı mahkemeye sundu.CHP İzmit İlçe delegesi Adem Elbaş’ın “İl başkanı Yalçın Kuşkan'ın atama şekli tüzüğe aykırı, atama geçerli sayılmayıp kayyum atansın” iddiası ile Kocaeli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne yaptığı başvuru sonrasında açılan davada dördüncü duruşma dün görüldü. Duruşmaya kayyum heyeti için önerilen Selvi Turan, Mustafa Pürsünlü ve Erdeniz Şenkaya katılmazken davacı avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu ve davalı CHP İl Örgütü avukatı Arzu Türkkal duruşma salonun da hazır bulundu. Atama öncesi yönetim içinden başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılan ve daha önceki duruşmalara da katılan Nazmi Karaosmanoğlu davacı Adem Elbaş’ı savundu.

BELGELERDE OYNAMA VAR
İlk duruşmadan itibaren Elbaş’ın avukatlığını yapan Vecdi Koşumcu duruşmaya katılmazken ilk olarak davacı avukat Nazmi Küçükosmanoğlu konuştu. Küçükosmanoğlu, “Genel merkezden istediğimiz gelen evrak kayıt defterinde kayıtlı belgelerde oynama vardır. Erdin Onat’ın istifasının bulunduğu kısımda gözle görülür bir şekilde oynama mevcuttur. Yazının aslının üzeri daksille silinmiştir. Genel merkezden istediğimiz ilk belgelerde kayıt numarası bulunmamaktadır. Nisan’da istediğimiz belgelerle şuan gelen belgeler farklıdır.

İNCELEME GEREĞİ DUYULMAMIŞ
Biz bu belgeleri istediğimizde belgeleri değiştirirken hata yapmışlardır. Bu gözle görülebilmektedir. Kayıt defterinin aslı istendiğinde bu oynamalar ve değiştirmeler net bir şekilde gözlenecektir. Söz konusu belgelerin aslı davalının elinde olduğu sürece dava doğru bir şekilde yürütülemez. 24.01.2011 tarinde saat 14.00’da Erdin Onat’ın istifası çalıştığı fabrikadan faks çekilmiştir. Aynı saatlerde toplanan MYK hiçbir inceleme gereği duymadan istifayı kabul etmiş ve yine hiçbir inceleme gereği duymadan yönetimi düşürmüştür.

ADLİ TIP’A GÖNDERİLSİN
Hiçbir inceleme yapılmadan böyle bir karar verilmiştir. İstifanın gerçek olup olmadığı, imzaların gerçek olup olmadığı araştırılmamıştır. Bu gibi durumlarda öncelikle istifaların tüzüğe uygunluğuna bakılmalıdır. Şuanda belgelerin davalının elinde olması güvenli değildir. Söz konusu gelen evrak kayıt defterinin aslının istenmesini ve bu defterin Adli Tıp Kurumu’nda incelenmesini talep ediyoruz. Ayrıca bu süreç içerisinde davanın seyrinin sağlıklı olması için kayyum heyetinin il yönetimine atanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

25 AĞUSTOS’A ERTELENDİ
Küçükosmanoğlu’nun açıklamalarının ardından davalı avukatı Arzu Türkkal söz aldı. Türkkal, geçmiş duruşmalarda yaptıkları savunmaları tekrarladıklarını ve belgelerde herhangi bir oynamanın söz konusu olmadığını söyledi. Türkkal davaya ilişkin itirazlarını yineledi. Davacı ve davalı vekillerini dinleyen hakime Kamuran Özdemir Yargıtay Cumhuriyet Başsacılığı’ndan bir önceki duruşmada istenen müzekkere için tenkid gönderilmesine ve genel merkezden kayıt defterinin aslının istenmesine ayrıca Balıkesir ve Adana’daki emsal davaların davacı tarafından mahkemeye sunulmasının karar verdi. Hakime Özdemir duruşmayı 25 Ağustos Perşembe gününe erteledi.
karar verdi. Duruşma 8 Ağustos Pazartesi tarihine ertelendi.

09 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR