Ergüney, şiddeti kınadı

Ergüney’in mesajı şöyle; Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmakta olan hekimimiz Op. Dr. Kamil Furtun’u...

Ergüney’in mesajı şöyle; Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmakta olan hekimimiz Op. Dr. Kamil Furtun’u menfur bir saldırı sonucu kaybetmiş olmanın ve ilimiz Özel Konak Hastanesi Uzman Doktoru Yüksel Ağca’nın, bir hasta yakını tarafından saldırıya maruz kalmasının üzüntüsü içerisindeyiz. İnsan hayatına kast edilerek ortaya konan bu korkunç olaylar bizleri ve sağlık camiamızı derinden sarsmıştır.

 

FEDAKARCA ÇALIŞIYORLAR

En zor zamanlarımızda yardımımıza koşan, gecesini gündüzüne katıp çalışan, kendi hayatlarını hiçe sayarak çalışan hekimler ve sağlık çalışanları; hastaları için hayat kurtarma mücadelesi verirken özveriyle çalışmakta, vatandaşlarımızın sağlığı için çalışırken çoğu zaman özel hayatlarına ayırmaları gereken zamanlarını hastaları uğruna fedakarca harcamaktadırlar.


ŞİDDETLE KINIYORUZ

Sağlık çalışanlarımızın güvenli ortamlarda ve yüksek motivasyonla çalışmasının sağlanması amacıyla Sağlık Bakanlığımız tarafından Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde; “Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans” çalışmaları, “Şifa Veren Ele Vefa” programları yürütülerek şiddet dilinin ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmayacağına vurgu yapılmaktadır. Ancak yapılan çalışmalara rağmen halen sağlık çalışanlarımız fiziksel ve psikolojik, sözlü veya fiili şiddete maruz kalabilmektedir.


BİR DAHA YAŞANMASIN

Ülkemizde şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla herkesin üzerine büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Yöneticiler, idareciler, basın mensupları, sağlık çalışanlarıyla birlikte toplumsal bilinç oluşturmak amacı ile çalışmalarımıza yılmadan hassasiyetle devam etmeliyiz. Bir sağlık çalışanına zarar verecek olan davranışın, aslında insanlığa zarar verdiğinin farkında bile olamayacak kadar milletini, ülkesini ve vatandaşlarını düşünmeyen, kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına karşı şiddet uygulayanları şiddetle kınıyor, benzer olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.


GEÇMİŞ OLSUN

Hain bir saldırı ile hayatını kaybeden Uzm. Dr. Kamil Furtun’a Cenab-ı Hakk’tan rahmet, eşleri başta olmak üzere evladı ve tüm yakınlarına sabırlar diliyoruz. Ayrıca bir hasta yakını tarafından saldırıya maruz kalan İlimiz Özel Konak Hastanesi Uzman Doktoru Yüksel Ağca’ya üzüntü ile geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz”

31 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İZMİTLİ - ÖNCELİKLE TÜM SAĞLIK CAMİASININ BAŞI SAOLSUN. FAKAT BENİM GARİPSEDİĞİM OLAY ŞU ^HEKİMLERİN VE SAĞLIK CAMİASININ^ . BU NASIL BİR ZİHNİYETTİRKİ ŞEHRİN SAĞLIK ALANINDAKİ EN ÜST KADEMEDEKİ BİRİNİN SÖYLEDİĞİ SÖZ. HEKİM AYRI BİR SINIF DİĞER SAĞLIK CAMİASI AYRI BİR SINIF. BUNU İDRAK ETMEK BU KADARMI ZOR. TÜM SAĞLIK CAMIASININ TEKRAR BAŞI SAOLSUN. ALLAH RAHMET EYLESİN.

Yanıtla . 0Beğen 31 Mayıs 15:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR