Tüysüz kardeşler için 4228 yıl hapis istenebilir!

Tüysüz kardeşlerin nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanmaları halinde haklarında 2 ila 7 yıl arasında hapis cezası istenecek. Ancak bu sayı bir...

Tüysüz kardeşlerin nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanmaları halinde haklarında 2 ila 7 yıl arasında hapis cezası istenecek. Ancak bu sayı bir münacatçı için geçerli. 604 şikayetçi için istenecek ceza, en az 1208 yıl, en fazla 4228 yıl olacak. Tüysüz kardeşlerin TCK 158. Maddesi gereğince, yani nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanmaları halinde haklarında 2 ila 7 yıl arasında hapis cezası istenecek. Ancak bu sayı bir münacatçı için geçerli. Tüysüz kardeşler hakkında 604 şikayetçi bulunuyor. Bura göre yahıslar hakkındaki ceza talebinin en az 1208, en fazla 4228 yıl olabileceği ileri sürüldü.

 

TESLİM OLDULAR

26 Haziran Perşembe günü ilimizi terk eden Tüysüz kardeşler, “Borçlarımızı ödemeye geldik” diyerek teslim olmuştu. Cemalettin, Yüksel, Cengiz ve Turgut Tüysüz, tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Kandıra F1 tipi cezaevine yerleştirildi.

 

YARGI SÜRECİ

Güvenlik amacıyla F tipine konulan Tüysüzler aynı koğuşta kalıyor. Önümüzdeki günlerde iddianame hazırlanarak davanın görüşülme süreci başlayacak. Faiz karşılığı piyasadan para topladıkları iddia edilen aile ile ilgili, ‘Bankacılık Kanununa Muhalefet’ suçu isnat edilebilir.

 

İDDİANAMEDE YER ALABİLİR

Bunun dışında ‘Güveni Kötüye Kullanma’ TCK’nin 158. Maddesi, yani “Nitelikli Dolandırıcılık” suçları da iddianamede yer alabilir. Nitelikli dolandırıcılıkta, her bir şikayetçi için 2 ila 7 yıl arası ceza istenir. İddianamede bu suça yer verildiği takdirde Tüysüzler için en az 1208 yıl hapis cezası istenir.

 

İNFAZ YASASINA GÖRE 28 YIL

İstenilen ceza ne kadar yüksek olursa olsun TCK 5275 sayılı yasanın İnfaz Kanununun 107. maddesine göre birden fazla hapis cezası alınması halinde, en fazla 28 yıl hapis cezası verilir hükmü var. İlgili yasa aynen şu şekilde: “Birden fazla süreli hapis cezasına mahkûmiyet hâlinde en fazla yirmi sekiz ceza verilir.”

10 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR