Büyükşehir havuzları yaza hazırlıyor

Sıcak yaz günlerinin gözde mekanları havuzların bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Sanayi Mahallesi ve Plaj Yolu...

BÜYÜT

Sıcak yaz günlerinin gözde mekanları havuzların bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Sanayi Mahallesi ve Plaj Yolu’nda bulunan yarı olimpik yüzme havuzları sıcak yaz günlerinde vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmek için bakıma alındı.

BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Vatandaşların ve özellikle çocukların yaz aylarındaki önemli tercih noktalarından biri olan ve ücretsiz hizmet veren havuzların bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor. Geçen yıl, üç ay boyunca ve haftanın 6 günü hizmet veren havuzlar yeni sezon için hazırlanmaya başlandı. Havuzlardan başta vatandaşlar olmak üzere yaz spor okullarında eğitim gören öğrenciler yararlanıyor. Geçen yıl yaklaşık 60 bin kişi Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme havuzlarında serinleme ve spor yapma imkanı yakaladı. Havuzlarda bakım çalışmaları ise titiz bir şekilde yürütülüyor. Bakım çalışmaları kapsamında havuzların hijyenik bakımlarına ciddi önem veriliyor.

HAZİRAN’IN İLK HAFTASI AÇILACAK
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin havuzları Haziran ayının ilk haftasından itibaren açılacak. Havuz programları ise önümüzdeki günlerde ilan edilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin havuzlarından yararlanmak isteyen Yaz Spor okulları öğrencileri Vinsan’daki Gençlik Spor Şube Müdürlüğü’ne gelerek form alacak. Plaj Yolu’ndaki havuzdan yararlanmak isteyenler ise formlarını Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Plaj Yolu Yüzme Havuzu’ndan temin edecek. Formlarda, havuzlardan yararlanmak isteyenlerden sağlık raporu ve idrar tahlili istenecek. 18 yaş altındaki çocuklar havuza velileri ile alınacak.

26 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR