Başiskele Sepetlipınar Semt Konağı’nda ilkyardım semineri

Önceki gün Sepetlipınar Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezinde Eğitim hemşiresi Ebru Kalyoncu tarafından mahalle sakinlerine ücretsiz olarak ilkyardı...

BÜYÜT

Önceki gün Sepetlipınar Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezinde Eğitim hemşiresi Ebru Kalyoncu tarafından mahalle sakinlerine ücretsiz olarak ilkyardım semineri verildi. Seminere mahallelinin ilgisi oldukça yoğundu.

 

Teorik bilgiler ile uygulamalı ilk yardım konusunda ipuçları veren Kalyoncu’nun eğitimi oldukça interaktif geçti. Keyifli seminerde ilk yardım ile ilgili temel yardım ilkelerini anlatan birkaç bilgi aktarımında bulundu. Genellikle ev hanımlarının katılımının sağlandığı seminer boyunca vatandaşlar eğitimci Ebru Kalyoncu’ya merak ettikleri hakkında sorular sorarak ilk yardım konusunda bilgilendiler.  

 

Başiskele Belediyesi’nin söz verdiği ve birçok mahallede hayata geçirmeyi planladığı Semt Konakları projesinin ilki olan Sepetlipınar Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi artık mahallelinin evlerinden sonraki ikinci adresi haline geldi. Hali hazırda ilköğretim öğrencilerine İngilizce ve Matematik kursunun verildiği salonda aynı zamanda yetişkinlere Türk Sanat ve Halk Müziği eğitimi ve yine çocuklara da tiyatro eğitimi veriliyor. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz “ semt konakları projemiz devam ediyor bizim amacımız bu konaklar ile halkımızın kültürel, sosyal aktiviteler ile aktif olmasının sağlamanın yanı sıra çocuklarımızın kişisel gelişimlerine, derslerine katkıda bulunmak. Aynı zamanda anne ve babalar içinde semt konağımızda belirli zamanlarda seminerler düzenliyoruz. Bu seminerler arkadaşlarımızın sahada birebir yaptıkları çalışmalar sonucunda oluşuyor ve programlanıyor” dedi.

23 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR