Türkçülük günü İzmit’te coşkuyla kutlandı

3 Mayıs Türkçülük günü önceki gün İzmit’te coşku ile kutlandı. Yaklaşık olarak bin kişinin katılım gösterdiği yürüyüş merkez bankası önünden başlayara...

BÜYÜT

3 Mayıs Türkçülük günü önceki gün İzmit’te coşku ile kutlandı. Yaklaşık olarak bin kişinin katılım gösterdiği yürüyüş merkez bankası önünden başlayarak Sabri Yalım parkında son buldu.
Gerçekleştirilen Türkçülük gününe Milliyetçi Hareket Partisi eski Milletvekili Kemal Köse MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ilçe başkanları, ülkü ocağı başkanları ve çok sayıda bayan katılım gösterdi.

ÇEVREDEN BÜYÜK DESTEK GELDİ
Merkez Bankası önünden başlayarak Sabri Yalım Parkı’na kadar gerçekleştirilen yürüyüşe kadın ve çocukların katılımı yoğundu. Yaklaşık olarak bin kişinin katıldığı yürüyüşe çevrede bulunan halkın da yoğun bir desteği vardı. Yürüyüş yolunda attıkları ellerinde bayraklar ve atmış olduğu sloganlarla birlikte yürüyen kalabalık çevrenin de alkışlamalarıyla olaysız bir şekilde Sabri Yalım Parkı’na geldiler.

İSTİKLAL MARŞINI OKUYUP DAĞILDILAR
Kocaeli Ülkü Ocağı Başkanı İbrahim Özcan ise şu ifadelerde bulundu “Şu anda olduğu gibi milleti parçalamaya kadar gelen iktidar partisi olan Akp ve alçak zihniyeti acizleşmiş, ruhsuzlaşmış göstermek ve karakterleriyle oynamaya çalışmaktadır. Terörist başının isteklerinin harfi harfine uygulanmaya başlandığı bu dönemde Türk milletine ait olan ne kadar değer varsa hepsine hakaret edilmektedir. Akil adamlar sıfatıyla hayata geçirilerek yüce Türk milletinin zekası ve karakteri ile dalga geçilmeye çalışmaktadırlar” dedi. Kalabalık okunan istiklal marşı'nın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Haber:Suphi DOĞAN

04 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR