Büyükşehir’in kazanı Ramazanda da kaynıyor

Büyükşehir Belediyesi ‘Gönül Kazan’ projesi ile gariplerin sofralarını Ramazan’da da dolduruyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gönül Kazan adını verdiğ...

BÜYÜTBüyükşehir Belediyesi ‘Gönül Kazan’ projesi ile gariplerin sofralarını Ramazan’da da dolduruyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gönül Kazan adını verdiği örnek projesi ile evinde yemek yapamayacak, kimsesiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yıl boyunca sıcak yemek dağıtıyor. Osmanlı’da İmaretlerin yaptığı görevi kapı kapı dolaşarak sağlayan proje ile birçok ailenin evine sıcak yemek giriyor. Sıcak yemekler Ramazan Ayı’nda da gariplerin sofralarını şenlendiriyor.

MUHTAÇLARIN EVLERİNE GETİRİLİYOR
Büyükşehir Belediyesi, Osmanlı Devleti’nin 800 yıl önce imarethaneler vasıtasıyla sağladığı yolsularla sıcak yemek yardımını “Gönül Kazanı” ile muhtaçların evlerine ulaşarak sürdürüyor. Yılın her günü gerçekleştirilen ve yemek yapacak durumda olmayan, yemek yaptıracak kimsesi bulunmayanların kapılarına kadar getirilen sıcak yemekler Ramazan Ayı’nda önemli bir görevi yerine getirmiş oluyor.

EVİNDE YEMEK YAPAMAYACAKLARA
Gönül Kazan projesi kapsamında bu güne kadar 55 aileye sürekli olarak gıda hizmeti veriliyor. Yemekler İhtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar getiriliyor. Ailelere günlük 2 öğün olacak şekilde hazır yemek ulaştırılıyor. Böylece Gönül Kazan Projesi ile Orhan Gazi’nin 1336 yılında başlattığı imarethane geleneği gibi muhtaçların yüzünün gülmesi sağlanıyor.

22 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR