BBP, temayül yapacak

BBP Genel Başkanı Mustafa destici, önceki akşam ilimizdeki medya kuruluşlarının yazar ve bazı yöneticileri ile bir araya geldi. MÜSİAD Sosyal Tesisler...

BBP Genel Başkanı Mustafa destici, önceki akşam ilimizdeki medya kuruluşlarının yazar ve bazı yöneticileri ile bir araya geldi. MÜSİAD Sosyal Tesisleri’ndeki “Yerel Medya Buluşma Toplantısı”na Destici’nin yanı sıra BBP İl Başkanı Nihat Değer, milletvekili aday adayı Serhat Duyar ve genel merkez yöneticileri de katıldı.

 

“VERGİDE BİRİNCİSİNİZ”

Medyanın sorunlarını iyi bildiklerini dile getiren Destici, “Ulusal ve yerel ölçekteki medyanın sorunları aynı. Kocaeli en gelişmiş şehirlerin başında geliyor. Sanayi kenti ve işçi sayısı fazla. İstanbul’dan sonra en fazla vergi veren şehir. Hak ettiği payı, yatırımları almadığı görülüyor. Yanlış yatırımlar yapılıyor. 3. havaalanı İstanbul-Kocaeli arasında olmalıydı. Bu bölge gelişmiş değil. Kocaeli çok zengin, fakat buna rağmen en borçlu belediye buradadır. Hangi yatırım yapıldı da bu kadar borca girildi” dedi.

 

ORANTISIZ GÜÇ

Kocaeli’nin 2B kanununun mağdur ettiği kentler arasında olduğunu belirten Destici, “Alikahya’da yaşanan yıkımlar var. Güvenlik güçlerinin orantısız güç kullandıkları söyleniyor. Sporu seven birisiyim, Kocaelispor herkesin gönlünde. Kentin tanıtımı için çok önemlidir. Kocaeli’nin avantajlı durumu da vardır” dedi.

 

DARBE ANAYASASI İLE SEÇİMLERE GİDİLİYOR

Ekonomik veriler üzerinden de değerlendirmelerde bulunan Destici şöyle devam etti: “Doların yükselmesiyle yüzde 20 develüasyon yaşandı. Büyüme düşük seviyede kaldı. Tasarruf ekonomisine geçilmeli. İmalata dayalı ekonomi olması gerekiyor. PKK konusunun nereye geldiğini görüyoruz. Eğitim konusunda ne durumda olduğumuz ortada. Demokratik bir seçim sistemi bulunmuyor. Darbe anayasası ile seçimlere gidiliyor. Temsilde adalet sağlanmıyor.”

 

TEMAYÜL YAPILACAK

Türkiye’de muhalefetin sesinin baraj sayesinde kesildiğini de sözlerine ekleyen Destici, “81 ilde aday adayımız olacak. Kocaeli’de 20 aday adayımız var. 28-29 Mart ta temayül yoklaması yapılacak. Sıralama buna göre oluşturulacak. Şehir kimi görmek isterse onu aday göstereceğiz. Seçimler antidemokratik yapılıyor. Dar bölgeli seçimler beyannamemizde yer almaktadır. Kendimiz uymazsak inandırıcılığımız kalmaz” dedi.

 

YÜZDE 20 POTANSİYELİMİZ VAR

İttifak konusuna da değinen genel başkan Mustafa Destici, “Seçimlere hazır durumdayız. Bize verilen sorumluluktan kaçmayacağız. Sonuna kadar işbirliği arayan taraf olacağız. Ülke ayrışma sürecine girmişken sorumluluk sahibi olarak hareket edeceğiz. Türkiye genelinde yüzde 20’ye yaklaşan potansiyelimiz olduğu anketlerde görülmektedir. Halkın yüzde 80’ine hitap ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

BÖLÜCÜLER HARİÇ

Destici, sözlerini şöyle tamamladı: “Bölücüler hariç herkesi kucaklayacak siyasi partiyiz. 2015 genel seçimlerin de partisi barajı geçemese de aldığı oyla milletvekili olabilecek olan kişinin başvurması durumunda Anayasa Mahkemesi hak ihlalini esastan görüşebilir. Kocaeli’ye ayrı bir önem veriyoruz. Kenti temsil edecek bir milletvekili mecliste olacaktır. Dünyanın hiçbir yerinde yüzde 10 barajı yoktur. 33 yıldır darbe anayasası ile yönetiliyoruz. Hazine yardımı olarak 530 milyon lira dağıtıldı. 300 milyon AKP’ye, 170 milyon CHP’ye, 70 milyon da MHP’ye verildi” dedi.Serkan BORLAK

14 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR