CHP’nin önde gelen isimleri operasyon için ne dedi?

Fatma Kaplan HÜRRİYET  (Kocaeli Milletvekili) “Bende basından öğrendim. Hayırlısı olsun. Demeç vermek için yeterli bilgiye sahip değilim. Yalova pro...

Fatma Kaplan HÜRRİYET  (Kocaeli Milletvekili)

“Bende basından öğrendim. Hayırlısı olsun. Demeç vermek için yeterli bilgiye sahip değilim. Yalova programı sonrasında başkanlarla görüşeceğim. Cihat Altunyuva iyi bir partilidir. Bu zamana kadar verdiği emekler için teşekkür ederiz. Durumu en iyi Altunyuva bilir. Yeni gelen arkadaşlarımıza da hayırlısı olmasını diliyorum.”

 

Haydar AKAR (Kocaeli Milletvekili)

“Cihat Altunyuva’ya hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Kendisi sevdiğimiz bir ağabeyimizdir. İstifa tek taraflı yapılan bir durumdur. Kendisinin beyanatlarının gördüm, yanımızdan ayrılmayacağını söylüyor. Yeni gelen arkadaşlarımıza da hayırlısı olsun. Bizler herkes ile uyumlu bir şekilde çalışırız.”

 

Sefa SİRMEN (Eski Milletvekili)

“Uygun ve yerinde bir karar. Dahası geç kalınmış bir karar. Bu durum örgütün de bütünüyle toparlanmasını sağlayacak bir gelişmedir. Genel merkezin bu kararının 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlere olumlu yansıyacağını düşünüyorum.”

 

Hikmet ERENKAYA (Eski Milletvekili)

“Hayırlısı olsun. Genel Merkezimiz böyle bir karar aldı. Sorumluluk tabii ki onlarındır. Sanıyorum, erken genel seçime 28 gün kala bu kararı alırken ne getirir ne götürür hesap etmişlerdir. Bizler yine partimiz için çalışacağız ve sahadayız.”

 

Selman YILDIRIM (Eski İlçe Başkanı)

“Cihat Bey’i aradım ve bu dönemde istifanın doğru olmadığını kendisine ilettim. O da uzun bir durumun birikimi, hem kendisi hem de parti için bunun daha hayırlı olduğunu gördüğünden böyle bir karar aldığını söyledi. İl başkanı bunu gördüyse ve yaptıysa çok ciddi bir risk ve sorumluluk almış demektir, saygıyla karşılıyorum. Sonuçta il başkanı tabloyu daha net görüyor. Olaylara hakkim, istifası üzerine çok fazla şey söylememek lazım.”

 

Fikret TOKER (Eski Belediye Başkanı)

“Hayırlısı olsun, yeni il başkanımız Cengiz Bey tecrübeli bir isim. Eski il başkanlarımızdan biri. Böyle dönemlerde görev alan bir arkadaşımız. İnşallah iyi olur. Hayırlı olsun diyorum.”

 

Ferhan ŞENSOY (Eski İl Başkanı)

“Seçim sürecinde tartışma yapmanın manası yok. Cengiz Sarıbay iyi arkadaşlarımızdan biridir. Umarım başarılı olur. Geriye dönük tartışmaların partiye getireceği bir fayda yoktur. Önemli olan partidir. Partinin 1 Kasım’da başarılı bir sonuç alması için her türlü tartışmayı bir kenara bırakarak sorumluluk içerisinde duyarlı davranılmasını istiyorum. Bu geçiş sürecinde herkesin yeni yönetime destek vermesini istiyorum.”

 

Fahri ÖRENGÜL (Büyükşehir Meclisi Eski Grup Başkan Vekili)

“Hayırlısı olsun. Seçimlere 1 ay kala böyle bir şey olmasını istemezdim. Bu durum genel merkezin tasarrufudur. Milletvekili adayları bellidir. Seçim çalışmaları SKM nezdinde devam edecektir. Cengiz Sarıbay tecrübeli bir isimdir. Yaşanan bu istifa ve sonrasında olanların etkisini seçimlerde göreceğiz.”

 

Hurşit GÜNEŞ (Eski Milletvekili)

“Bireysel konuları konuşmam. Siyasi konuları konuşurum.”

 

Alpaslan SEYMEN (Eski İlçe Başkanı)

“Çok ilgili değilim.”

03 Ekim 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR