“İnsanı ölümsüz yapan sözleridir”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı Alptekin Cevherli’yi ağırladı. Konferansta son kitabı olan Yapıcı’yı anlatan Cevh...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı Alptekin Cevherli’yi ağırladı. Konferansta son kitabı olan Yapıcı’yı anlatan Cevherli, kitabında insanın iç dünyasına yönelik bir yolculuk yapıyor.

YAPICI VE YIKICI ÖZELLİKLERİN MÜCADELESİ
4. Kocaeli Kitap Fuarı’nda kitapseverleriyle buluşan Alptekin Cevherli yeni kitabı Yapıcı’yı yayımlanmadan önce Kocaelililere anlattı. Cevherli kitabını insani duygulara yönelik yazdığını dile getirerek “ Kitabımda aşk, sevgi, gibi yapıcı duyguların yanında kan, nefret, gözyaşı gibi yıkıcı özellik ve duygular da yer alıyor” dedi.

VAROLUŞ NEDENİMİZ
Kitabında yoğun olarak yapıcı ve yıkıcı özelliklerin mücadelesi olduğunu da ekleyen Ceherli ”Kitabında aynı zamanda insanın kişilik özellikleri ile temelleri üzerinde yoğunlaştığını ve bunların gerekliliğinden bahsettiğini ifade etti. Yazar kitabında okuyucularına insanın asıl amacının varoluş nedenini öğrenmesi gerektiğini vurguladığını açıkladı.

DÜNYAYI YÖNETMEK
Kitabın ana karakteri genel olarak yapıcı özelliklere sahip olan Mehmet adındaki bir gazeteci olduğunu dile getiren Cevherli, ana karakterin iç dünyası ve varoluş nedenini bulma çabasından bahsetti. Cevherli kitapta insanın amaçları ve amaçlarının doğrultusunda bir iz bırakması gerektiğini ifade etmeye çalıştığını belirterek bu izi de yaptığı işlerle bırakabileceğini anlattı. Bir ideal ve amaç doğrultusunda hareket eden insanların dünyayı yönetebileceğini söyleyen Cevherli ana karakterini de buna yönelik yarattığını ifade etti.

19 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR