Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda trafik eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimleri Konfederasyonları arasında imzalanan ‘Okul Öncesi ve İlkokul Öğren...

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimleri Konfederasyonları arasında imzalanan ‘Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması’ protokolü gereği Özel İzmit Bilgi Köprüsü Anaokulu’ndan 110 öğrenciye Yahya Kaptan’nda trafik eğitimi verildi.

 

VİDEOLAR İZLETİLDİ

Verilen eğitimlerle öğrencilere trafik işaret ve levhalarının içerikleri, öğrenci servislerine inme binme kuralları, yayaların karşıdan karşıya geçme kuralları, emniyet kemeri takma ve yaya yolunu kullanma konuları hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan videolar izlettirilerek Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli Birimden öğrencilerde trafik bilincinin yerleşmesi konusunda destek geldi.

 

“ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ KRİTİK ÖNEMDE”

Trafik eğitiminde erken çocukluk döneminin kritik önemde olduğunu söyleyen Okul Müdürü Evrim Sarıkaya, bu süreçte ailedeki eğitim ve desteğin çocuk için olmazsa olmaz olduğuna işaret etti. Ebeveynlerin trafik kurallarına mutlaka uyması gerektiğini belirten Sarıkaya, bunun çocukta farkındalık yaratacağını ve ailede pekiştirilen trafik bilgilerinin bilince dönüşerek çocuğun hayatına yerleşeceğini vurguladı. 

 

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Öğretmenler, öğrencilerin trafik bilgisi kazanmasına destekte bulunan polisler Ercan Işık, Eylem Tok ve Alparslan Ünlü Türk’e destek ve bilgisi için teşekkür etti. Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda çocuklara yönelik hazırlanan ilk trafik eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere kurum tarafından ilkyardım çantaları ve trafik eğitimi dergileri dağıtıldı. Eğitimlerin devam edeceği de bildirildi.

21 Nisan 2017 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR