İl Genel’e taşeron işçiler ve Afet Koordinasyonu tartışıldı

Kocaeli İl Genel Meclisi’nin Fahim Kılıç başkanlığında 100. Yıl toplantı salonunda gerçekleştirilen Kasım ayı toplantısının 13’ncü birleşiminde Afet K...

BÜYÜT
Kocaeli İl Genel Meclisi’nin Fahim Kılıç başkanlığında 100. Yıl toplantı salonunda gerçekleştirilen Kasım ayı toplantısının 13’ncü birleşiminde Afet Koordinasyonu, İnsan Kaynakları ve İletişim, Strateji Geliştirme’nin gider bütçeleri oylanarak kabul edildi.

İl Özel İdaresi 2014 mali yılı gider bütçesi tasarısının, daire başkanlıkları düzeyinde toplamlar üzerinden ayrı ayrı her üyenin adı okunmak suretiyle Afet Koordinasyon 230 bin TL, İnsan Kaynakları ve İletişim 3 milyon 150 bin 301 TL, Strateji Geliştirme 6 milyon 895 bin 500 TL olarak oylanıp karara bağlandı. Konuk olarak Emekli-Sen Başkanı İbrahim Turgut ve CHP il Başkan Yardımcısı Nejat Bayhan toplantıya katıldı.

“AFET KOORDİNASYON’UN
NEDEN ÖZEL İDARE’DE”
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li Nurhan Atalay, 3 yıldır Afet Koordinasyonu’na bütçe ayrıldığını fakat Afet Koordinasyonu’nun Özel İdare kurumunda yerinin olmadığını ifade etti. Atalay, “Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir hepsi Büyükşehir’de… Hepsi Büyükşehir Belediyesi’nin içinde çalışmalarına devam ediyor. Kocaeli ne ayrıma sahiptir ki Afet Koordinasyonu Özel İdare’nin içinde yer alıyor?” şeklinde konuşarak büyük bir hata olduğunu, bu hatanın düzelmesi gerektiğini ve aklında soru işaretlerinin olduğundan söz etti.

“140 PERSONEL İÇİN
ÇALIŞMA YAPILIYOR”
CHP’li İsmet Kanık, İl Özel İdaresi’nde taşeron işçi olarak çalışan personelin neden hâlâ kadroya alınmadığını ve konuyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesini istedi. Kanık'ın sorusuna Burhan Eres şu sözlerle cevap verdi; “İl Özel İdaresi'nde 140'a yakın hizmet alımı personelimiz var. Bu çalışanların mağdur edilmemesi için çalışmalar yapılıyor ancak çalışmalar henüz sonuçlanmadı” dedi. Meclis ertesi gün 10.30’da toplanmak üzere dağıldı.

20 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR