Nevzat İspirli’ye veda

  İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tayininin çıkmasının ardından müdürlük çalışanları önceki akşam Nevzat İ...

BÜYÜT

 

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tayininin çıkmasının ardından müdürlük çalışanları önceki akşam Nevzat İspirli için muhteşem bir gece düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları Gölcük Yazlık Ilıca Tesisleri’nde yaptıkları programla Nevzat İspirli’yi ağırladı. Geceye katılan İspirli, hem çalışma arkadaşlarına veda etti hem de duygusal anlar yaşadı. Geceye katılım oldukça yüksek oldu.

YALNIZ BIRAKMADILAR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sorumlu vali yardımcısı Derviş Ahmet Set, 12 ilçe milli eğitim müdürü ve çalışanlar veda gecesinde İspirli’yi yalnız bırakmadı. Samsun’dan 2008 yılında Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan İspirli, Kocaeli’de eğitim seviyesinin yükseltilmesi için büyük uğraşlar verdi. Zaman zaman eleştirilerin odağına oturtulsa da herkes tarafından sevilen bir isim oldu. Başta çalışma arkadaşları olmak üzere herkesle kurduğu sıcak ilişkiler sayesinde babacan bir insan olarak herkesin gönlünde taht kurdu.

BİR O KADAR DUYGUSAL

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Hakan Tanır’ın söylediği Türk Sanat Müziği eserleriyle başlayan gecede konuşmalar da bir o kadar duygusaldı. İspirli, yemek sonrası kendisi için hazırlanan veda slaytını, gözyaşlarıyla izledi. Gecede konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhlis Öztürk, “Her devlet memuru için geçerli olan ayrılık, sayın müdürümüz için de kapıyı çaldı. Eşini, çocuklarını ve ailesini ihmal ederek Kocaeli eğitimine katkı sağlayan müdürümüzü Kocaeli halkı da şükranla anacaktır” dedi.

5 YILDIR

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Metanetli olmaya çalışan İspirli, yine o özel cümleleriyle kendisini dinleyenleri ağlattı. Kısaca hayat hikayesinden de bahseden İspirli, yaşadığı zorlukları tekrar yaşarcasına anlattı. Öğretmenlere mesajlar veren İspirli, “Meslek hayatımda hiçbir gün, bir sonraki güne evrak bırakmadım.  Devlette hiçbir işimi yarına bırakmadım. Oğlum bana ‘Bizi çok ihmal ettin baba’ dedi. 5 yıldır Kocaeli’deyim. Kocaeli’nin namuslu, şerefli insanlarına feda olsun”  diye konuştu.

ÇALIŞMAK İSTERDİM

Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set de konuşmasında, “5 aydır İspirli ile beraber çalışıyorum. Mesaisi, gecesi gündüzü belli olmayan, yasaların dışına çıkmayan çok disiplinli biri Sayın İspirli. Kendisiyle devamlı çalışmak isterdim fakat kamu görevleri böyledir. Kamu görevini kabul etmiş biri, bunları da göze alır. Sayın Kocaeli’ye iz bıraktığını düşünüyorum” dedi. Konuşmaların ardından çalışma arkadaşları tarafından İspirli’ye hediyeleri takdim edildi.

NEVZAT İSPİRLİ KİMDİR?

1958 tarihinde Erzurum’da doğdu. Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Dini Esasları Bölümünden 10 Temmuz 1982 tarihinde mezun oldu.

20 Aralık 1982’de İstanbul Şişli Lisesi'ne ilk atama öğretmen olarak atandı.

28 Mart 1983’te askerliğini Yedek Subay olarak yaptı.

28 Temmuz 1984’te askerlik dönüşü İstanbul Şişli Lisesi'nde göreve başladı.

16 Haziran 1993’te İstanbul Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak atandı.

07 Mayıs 1997’deİstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şube Müdür Vekili olarak atandı.

16 Ekim 2002’de İstanbul Kağıthane Anadolu Lisesi'ne Müdür olarak atandı.

01 Temmuz 2003’te İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak atandı.

01 Ekim 2003’de İstanbul Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

11 Temmuz 2006’da Samsun İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı.

21 Kasım 2008’den itibaren Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü görevini yürüten İspirli, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

 

05 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR