Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu törenle hizmete açıldı

Okul bahçesinde tertip edilen törende Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Ha...

BÜYÜT

Okul bahçesinde tertip edilen törende Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, İlçe Daire Müdürleri, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Cevdet Çal, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Davetliler ve misafirlerin yanı sıra, Vatandaşlar ve Okul aile Birliği Yönetimi, Veliler ve Okul idaresi hazır bulundu.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gölcük Belediyesi Halk Oyunları ekibi bir gösteri yaptı. Akabinde Okulun 5/E sınıfı Öğrencisi Sarenur Özdemir tarafından Bir okul adlı şiiri alkışlarla okudu. Daha sonra Protokol Konuşmalarında İlk konuşmayı Gölcük Kavan İmamhatip Ortaokulunun yapımını üstlenen Kavanlar İnşaat sahiplerinden Cengiz Kavan yaptı.   

 

Cengiz Kavan, bu gün burada yaşadığımız mutluluğun tarifi çok zor. Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş’in davetiyle başlayan yolculuk, Sayın Kocaeli Valimiz Ercan Topaca’nın bizim çalışmalarımızı hızlandıran destekleriyle nihayete ve amacına ulaştı. Allahıma şükürler olsun ki başladığımız işin sonunu getirdik ve Gölcük’e yeni bir Okul kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu okulumuza Rahmetli Babam Mecit Kavanın isminin verilmesinde bizlere destek olan Sayın Kocaeli Valimiz Ercan Topaca’ya ayrıca teşekkür etmek istiyorum dedi.

 

Daha sonra Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yaptığı konuşmada, 13-03-2013 tarihinde hazırlanan bir Protokol töreni ile Gazi İlköğretim Okulunun arsası 5 adet Okullar zinciri yapılmak üzere (Toplam 92 Derslik) Gölcük Belediyesine devri gerçekleştirilmişti. Gölcük Belediyesi olarak Gazi İlköğretim Okulu arsasına karşılık,5 adet Okullar zinciri olan İmam Hatip Ortaokulu, Pirireis İlköğretim Okulu, Çiftlik İlköğretim Okulu, Tersane İlköğretim Okulu ve Hamidiye İlköğretim Okulu inşaatlarını gerçekleştirmenin sözünü verdik. Dedik ki tüm okullarımız 2014-2015 Eğitim Öğretime yetişecek. İşte bu gün burada 24 Derslik İmam Hatip Ortaokulumuzun Eğitim ve Öğretim dönemine başlamasının açılış töreninde bir aradayız. Gölcük’ümüze hayırlı olsun dedi.

 

İmam Hatip Okulu toplam 4167 m2 alan üzerine Bina olarak Bodrum kat-Zemin kat-3 normal kat- çatı katından oluşmakta, içerisinde toplam 24 Derslik bulunuyor. Ayrıca 1 Kütüphane,1 Müzik odası,1 Görsel sanatlar Dersliği, 2 çok amaçlı salon,1 Jimnastik salonu,2soyunma odaları,3 Laboratuar,1 Rehberlik Odası,4 İdari ofis,2 Öğretmenler odası, Bay- Bayan Mescit,1 Mutfak,1 Kantin,3 depo, her katta Bay-Bayan Wc'ler bulunuyor dedi.

 

Akabinde  sırasıyla Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşma yaparak bu önemli Projenin hayata geçirilmesine emek veren.çaba sarf eden özen gösteren Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Kavan İnşaat sahiplerinden Cengiz Kavan’ı kutluyoruz dediler.

 

Törende son konuşmayı Kocaeli Valisi Ercan Topaca yaparak, Gölcük’te büyük ve önemli projeler önce bizleri biraz zorlasa da, biraz yorulsak da sonradan hızlanarak nihayete ulaşıyor. Gölcük’te açılışını bu gün burada gerçekleştireceğimiz Mecit Kavan İmamhatip Ortaokulu da buna son bir örnektir. Her ne olursa olsun Eğitim ve Öğretime destek olunması, yeni okullar kazandırılmasını çok önemsiyoruz. Kavanlar İnşaat sahiplerinden Cengiz Kavan, Yapılan Okula Rahmetli Babasının isminin verilmesi sonrasında İnşaat çalışmalarını hızlandırarak görevini en güzel şekilde yapmıştır. Şimdi buradan bir kez daha kendisine sesleniyorum, törende aramızda bulunan Değerli Annesi Kıymet Kavan adına da yeni bir okul yapmayı da bir düşün dedi. Vali Topaca’nın bu seslenişine tebessüm ederek karşılık veren Cengiz Kavan’a törende bulunan tüm davetliler tarafından alkışlanması törene ayrı bir renk katmış oldu.

 

Konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Ercan Topaca tarafından Kavanlar İnşaat sahiplerinden Cengiz Kavan ve Annesi Kıymet Kavan’a bir Şükran Plaketi ve madalyası takdim etti. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’de Mecit Kavan İmamhatip Ortaokulunun yapımını üstlenen Cengiz Kavan ve Annesi Kıymet Kavan’a çini takım hediye etti.

 

Başkan Ellibeş ayrıca, Okulun yapılmasında vermiş olduğu desteklerden dolayı Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na çini setler hediye edip teşekkür etti.

 

Program daha sonra Mecit Kavan İmamhatip Ortaokulunun açılış kurdelesinin kesilmesiyle devam etti. Açılışı Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Kavan İnşaat Sahiplerinden Cengiz Kavan ve Annesi Kıymet Kavan ve Protokol tarafından gerçekleştirildi.

 

Protokol daha sonra Okulu gezdi ve Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan resepsiyona katılarak tören sona erdi.

15 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

arzu - Gazinin yerine imam hatip ne alaka Gazi ilköğretim yıkıldı imam hatip yıkılmadı ki ,öğrencilerin hepsi piri reiste imam hatip kuran kursu doldu her yerde adım attığın yerde kuran kursu bir tane okul kalmadı doğru düzgün ,ayrıca yerine 5 okul diyorlar o okullar vardı sadece yenilendiler bu yenilenmede gölcükte değil kocaelinin heryerinde var 100 yıllık okullardılar

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR