Simitten 446 bin 580 TL kar

Simit tezgahlarını ihaleye çıkaran İzmit Belediyesi, 20 tezgahı ocak ayında kiralamıştı. Geri kalan 22 simit tezganın ihalesi dün gerçekleştirildi. 18...

BÜYÜT

Simit tezgahlarını ihaleye çıkaran İzmit Belediyesi, 20 tezgahı ocak ayında kiralamıştı. Geri kalan 22 simit tezganın ihalesi dün gerçekleştirildi. 18 tezgah için dosya sunulan ihaleden sonra belediyenin kasasına simitten yıllık 446 bin 580 TL gireceği açıklandı

İzmit Belediyesi ocak ayında simit tezgahlarını ihaleye çıkarmış ve 43 adet simit tezgahının 20’sini kiraya vermişti. Dün 22 simit tezgahı daha ihale edildi. 18 tezgahın alıcı bulduğu ihalede 4 tezgah için dosya sunan olmadı. İstiklal Caddesi ciğerciler önünde bulunan simit tezgahının ise kaldırıldığı bilgisi verilirken simit tezgahlarından yıllık toplam 446 bin 580 TL kar elde edileceği öğrenildi. İhaleden önce simit tezgahlarından alınan aylık 2 bin 277 TL işgal bedeli gerçekleştirilen ihalelerden sonra 37 bin 515 TL’ye çıktı.
SOSYAL SORUMLUKLUK
PROJELERİNE HARCANACAK
Komisyon başkanlığını İzmit Belediye Başkanvekili Hüseyin Üzülmez’in gerçekleştirdiği ihalede tezgahlar, 200 TL ile 750 TL arasında üç yıllığına kiralandı. Komisyon başkanı Hüseyin Üzülmez, bu gelirlerin nerede harcandığını merak edenler için açıklama yapmak istediğini ifade ederek şunları kaydetti:
“Bizim buradan sağladığımız gelirin nerede harcandığını merak edenler vardır. Öz kaynaklarımızla elde ettiğimiz bu paralar, sosyal sorumluluk projelerimiz için harcanacak.”
10 TEZGAH MAHFUZ OKAN’IN
Üç yıllığına kiralanan simit tezgahlarının ihalesine dört isim katıldı. Mahfuz Okan isimli vatandaş 10 simit tezgahını kiralarken Mahkum Kara dört, Yaşar Kara üç ve Çiçek Aslancı ise bir simit tezgahı kiraladı. Mahfuz Okan’ın kiraladığı tezgahların yeri ve bedeli şöyle; Devlet Hastanesi alt girişi 200 TL, Devlet Hastanesi acil girişi 350 TL, Akça Camii önü Yıldırım Ekmek Fırını önü 400 TL, İkizli Çeşme Meydanı 250 TL, Ulugazi İlköğretim Okul Geçidi Sokak 250 TL, Eren Camii Önü 750 TL, Trafik Müdürlüğü önü 350 TL, Şehit Fahrettin Mutaf Parkı yanı 200 TL, Bank Asya önü 250 TL ve Anıtpark üniversite giriş tarafı 200 TL.
28 MART’TA DÖRT TEZGAHIN
İHALESİ YAPILACAK
Mahkum Kara ve Yaşar Kara’nın kiraladıkları simit tezgahlarının yerleri ve aylık ücreti şöyle; Belsa Plaza Kompedan önü 650 TL, PTT önü 750 TL, SGK Dispanser önü 500 TL, Fevziye Camii Ayakkabıcılar Çarşısı köşesi 500 TL. Yaşar Kara; Gazi Lisesi karşısı Neco Büfe önü 750 TL, , Leyla Atakan Caddesi HSBC Bankası önü 750 TL, Büyükşehir Belediyesi önü 350 TL ve Çiçek Aslancı Halkevi Yarımca Durağı’ndaki tezgahı 255 TL’ye kiraladı. Dosya sunulmayan dört tezgah için ise 28 Mart’ta yeniden ihale yapılacağı ifade edildi.

21 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR