Başkan Saraç: Hayırlı işlerde yarış olmalı

Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı H.Osman Saraç, kuruldukları günden beri başarılı çalışmalara imza attıklarını söylediBağımsız Yazarlar ve...

BÜYÜT

Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı H.Osman Saraç, kuruldukları günden beri başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi
Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) kurulduğu günden beri yaptığı etkinliklerle adından söz ettiriyor. Bir yılda 72 etkinlik yaparak, kendi alanında Türkiye’nin en aktif derneği konumunu yakalayan BAYŞAD oldukça iddialı. “Aksini iddia eden varsa buyursun” diyen BAYŞAD Başkanı H.Osman Saraç, “Hayırlı işlerde yarış” olması gerektiğini vurguladı.

KONUŞMA YAPTI
Anadolu Edebiyat Dergisi’nin düzenlediği “27 Aralık Mehmet Akif Ersoy anma gecesi”ne katılan BAYŞAD şairleri şiirler okudu. Uluslar arası Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte BAYŞAD Başkanı H.Osman Saraç da bir konuşma yaptı.

PASTA KESİLDİ
İzmit Saatçi Ali Efendi Konağı’nda her iki haftada bir şiir dinletileri düzenleyen BAYŞAD, 29 Aralık’ta Konak etkinliklerinin ikinci yılını doldurdu. BAYŞAD etkinliklerinin bir slayt gösterisiyle anlatıldığı etkinlikte ikinci yıl pastası kesildi. İzaydaş Genel Müdürü Muhammet Saraç ve Milletvekili Muzaffer Baştopçu’nun da şiir okuyarak katıldığı etkinlikte konuşma yapan BAYŞAD Başkanı H.Osman Saraç, İzmit Saatçi Ali Efendi Konağı etkinliklerinden söz etti ve kendilerine verdikleri destekten dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür etti.

DOĞAN’DAN DAVET
03Ocak’ta İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın şairleri ve köşe yazarlarını davet ettiği Ramada Otel’deki yemeğe katılan BAYŞAD, İzmit’te sanatsal faaliyetlerin daha etkili olması yönünde, belediyenin çabalarına katkı sağlamaya devam edeceklerini bir kez daha vurguladı.

DYGUSAL ANLAR
05 Ocak’ta Kocaeli Erzurumlular Derneği (KEDFE) merkezinde sazlı sözlü, şiirli atışmalı muhteşem bir etkinlik düzenleyen BAYŞAD, katılımcılara duygusal anlar yaşattı... Her iki haftada bir cumartesi akşamı İzmit Belediyesi’nin desteğiyle Saatçi Ali Efendi Konağında şiir dinletileri düzenlemeye devam eden BAYŞAD, 12 Ocak cumartesi akşamı tüm şairleri ve şiir sevenleri etkinliğe davet ediyor.

09 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR