Kartepe Belediyesi’nden sıcak yemek yardımı

Kartepe Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü nezaretinde yanında yemek pişirecek kimsesi olmayan yaşlıların evlerine düzenli olarak sıcak yemek götürüle...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü nezaretinde yanında yemek pişirecek kimsesi olmayan yaşlıların evlerine düzenli olarak sıcak yemek götürülerek vatandaşların hayati kabul edilen ihtiyaçları karşılanıyor.

 

“Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” hadisinden hareket eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ev ziyaretlerinde karşılaştığı evde yemek pişirecek kimsesi olmayan yaşlıların boğazından sıcak bir çorba geçmesi için tespit edilen kişilere düzenli olarak günlük yemek dağıtımı uygulamasını başlattı. Kartepe Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulama ile ilçe genelinde tespit edilen 17 eve düzenli olarak iki öğün sıcak yemek götürülüyor. Sosyal İşler Müdürlüğü nezaretinde gerçekleşen ve takdir gören bu uygulama ile Eylül ayında 525 öğün yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Bu projeyi çok önemsediğini ifade eden Başkan Üzülmez, “Yeni uygulamaya başladığımız sıcak yemek yardımı projemizle, Kartepe’de bu anlamda ihtiyaç sahibi olan her bir hemşerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Bir gün her birimizin ihtiyaç sahibi konumuna düşme ihtimali varken, bu duruma kayıtsız kalmak yerine imkânlarımızı seferber ederek bu hizmeti hayata geçirdik. İlgili müdürlüğümüzün tespit ve sosyal inceleme çalışmaları Kartepe genelinde devam ediyor. Tespit çalışması sona erdiğinde Kartepe sınırları içerisinde ikamet eden; hastalığından, yaşlılığından, kimsesi veya geliri olmadığından yemek yapamayan tüm gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Yani kurduğumuz Sosyal Yardım Müdürlüğümüzün çalışmaları neticesinde, sistemli ve düzenli olarak yardım konularımız çeşitlenerek devam edecek” dedi.

17 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR