Özak: İmarsız yapılaşmaya izin yok

Büyükşehir ve alt belediyelerin katıldığı imar revizyon toplantısında konuşan Başkan Vekili Özak, imarsız yapılaşmaya izin vermeyeceklerini vurguladı....

BÜYÜT

Büyükşehir ve alt belediyelerin katıldığı imar revizyon toplantısında konuşan Başkan Vekili Özak, imarsız yapılaşmaya izin vermeyeceklerini vurguladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İmar Yönetmeliği revizyon çalışmalarında alt belediyelerin görüşlerini almak için bir toplantı düzenledi. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun il dışında olması nedeniyle Başkan Vekili olarak kısa bir süre önce Meclis İmar Komisyonu Başkanlığı’na getirilen Zekeriya Özak katıldı. Özak alt yapı, sanayi yatırımı ve imarla ilgili hedeflere daha süratli ve istenilen kalitede ulaşılması için tüm imar planlarının gözden geçirildiğini ve revizyona ihtiyaç duyulan plan ve projelerin revizyonlarının yapıldığını aktardı.

BELEDİYELERE UYARI
İmar alanında nitelikli çalışmalara imza atıldığını vurgulayan Başkan Vekili Özak, İbrahim Karaosmanoğlu’nun ‘Kocaeli’de imarsız yapılaşmasına hiçbir şekilde izin verilmeyeceği’ sözlerine hatırlatarak, “Modern kentlerin oluşumunu imar ve alt yapı hizmetleri belirler. Bu iki önemli hususa yeteri kadar değer veren belediyeler geleceğin inşasını gerçekleştirmiş olurlar” dedi. Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

25 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR