AKP’nin Kandıra kongresi iptal edildi

AKP Gençlik Kolları genel merkezi tarafından başlatılan kongreler devam ederken, Kandıra İlçesi’nde ki kongre iptal edildi.AKP Gençlik Kolları Genel M...

BÜYÜT

AKP Gençlik Kolları genel merkezi tarafından başlatılan kongreler devam ederken, Kandıra İlçesi’nde ki kongre iptal edildi.

AKP Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından alınan karar ile başlayan gençlik kolları kongreleri zoraki de olsa devam ederken, Kandıra ilçesinde yapılması planlanan kongrede parti içerisinde yaşanan çekişme gün yüzüne çıktı. Darıca ve Başiskele kongreleri rahat geçerken, Derince ve Gölcük ilçelerindeki kongreler, ana kademe yöneticilerini oldukça zorladı. Birlik ve beraberlik mesajlarını verilmesi için tek liste ile gidilmek istenen kongrelerde Kandıra ilçesinde bu durum cevap vermedi.

KAN’DAN BAŞOL’A DESTEK
Kandıra İlçe’sinde yapılması planlanan kongre öncesinde, mevcut gençlik kolları başkanı İskender Yazıcı, İSU’da çalışmasından dolayı aday olmak istemedi. Yazıcı’nın bu kararı sonrasında başkanlık için parti içerisinde yarış başladı. Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan tarafından Serkan Başol’a, başkanlık için destek verdi. Başol, aldığı bu destekle parti içerisinde kongre çalışmalarına başladı. AKP il yönetimi ve ilçe yönetimi tarafından Yavuz Temel başkan adayı olarak desteklendi. Bu yönde parti içerisinde gereken çalışmalar yapıldı.

İKİ LİSTE DİRETMESİ
Kongrede 401 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. AKP Kandıra İlçe Gençlik Kolları’nın 3. olağan kongresi, belediye meclis salonunda yapılacaktı. Kongre zamanı yaklaştıkta parti yöneticilerinin salonda yer almamaları dikkat çekti. Kongre salonunda mevcut başkan İskender Yazıcı’nın yönetiminde Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yavuz Temel’in tek aday olarak gösterileceği bilgisi verildi. Ancak Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan tarafından desteklenen Serkan Başol’a destek verenler durumun böyle olmadığını gösterdiler.

İLÇE İKİYE BÖLÜNDÜ
Kandıra'da seçim öncesi il yönetimiyle Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan arasında gizli bir mücadele yaşandığı belirtildi. Kongrede, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve yönetimi, Yavuz Temel'in tek aday olmasını isterken Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ve gençlik kolları üyeleri, Serkan Başol’un başkan olmasını istedi. Kongrenin başlamasının az zaman kala, il başkanı Civelek, kongrenin yapılacağı meclis toplantı salonuna girmeden, AKP Kandıra İlçe Teşkilatı binasına geçti ve iki adayı çağırdı. Civelek, Temel ve Şahin ile görüşmeye başladı. Ancak Civelek de Serkan Şahin'e kendi adayı Yavuz Temel'in listesine girmeyi kabul ettiremedi. Ana kademe yöneticileri Serkan Başol ve Yavuz Temel ile yaptıkları görüşme de listeleri birleştirme kararına, ikisi de yanaşmadı. Yapılan görüşmelerden sonuç alınamayınca kongrenin iptaline karar verildi.

01 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR