Yoksulluk sınırı 3 bin 772 TL

        Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), haziran ayında gıda harcamalarının bir önceki aya göre yüzde 0.05 arttığını, dört kişilik a...

 

 

 

 

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), haziran ayında gıda harcamalarının bir önceki aya göre yüzde 0.05 arttığını, dört kişilik ailenin açlık sınırının 1.158 lira, yoksulluk sınırının ise 3 bin 772 lira olduğunu açıkladı.

 

HARCAMALAR ARTTI

Geçen yıl haziran ayında açlık sınırı 1.022 lira, yoksulluk sınırı 3 bin 328 lira seviyesindeydi. Türk-İş'in haziran 2014 açlık ve yoksulluk sınırı raporuna göre, haziran itibarıyla Ankara'da yaşayan 4 kişilik bir ailenin gıda için yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13.35 arttı.

 

SEBZİ FİYATI DÜŞTÜ

Yılın ilk yarısında artış oranı yüzde 7.07 oldu. Raporda, beklentilere paralel olarak gerileme eğiliminin bu aydan itibaren ortaya çıktığı belirtilerek, gerilemede özellikle sebze fiyatındaki gerilemenin etkili olduğu, geçen ay 3.14 lira olan ortalama sebze fiyatının bu ay 2.78 lira olarak hesaplandığı belirtildi. Raporda, süt grubunda fiyat değişimlerinin sürekli ve birbirini kontrol eder nitelikte değişiklikler gösterdiğine de dikkat çekildi.

27 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR