İmes yolcuları mağdur

İMES’e çıkan Dilovası Otübüsleri, ‘’fazla yolcum yok’’ bahanesiyle İMES’e yolcu almamaları bölgede çalışan işçilerin mağdur olmasına neden oldu.SOĞUK...

BÜYÜT

İMES’e çıkan Dilovası Otübüsleri, ‘’fazla yolcum yok’’ bahanesiyle İMES’e yolcu almamaları bölgede çalışan işçilerin mağdur olmasına neden oldu.

SOĞUK VE YAĞMURDA SAATLERCE BEKLİYORLAR
İMES’te çalışan işçilerin akşam iş çıkışında, bu kış soğuğunda saatlerce bekledikleri halde, halk otobüslerinin gelmemesine isyan ettiler. Otobüslerin gelmemesinden dolayı iki saat soğukta ve yağmur yağdığında yağmur altında yürüyerek Dilovası’na geldiklerini belirttiler.


SÜREKLİ GEÇ KALAN İŞÇİLER İŞTEN ATILIYOR
Sabahları Gebze’de Dilovası halk otobüslerini bekleyen yolcuların, ‘’benden sonraki arabaya bineceksin’’ bahanesiyle arabaya alınmadıklarını, sonraki arabanında aynı bahaneye mazeret göstermesinden dolayı işe yetişemedikleri için çok sayıda kişinin işten atıldığını, çok sayıda kişinin de işten atılmayla karşı karşıya kaldıklarını anlattılar.
 

UKM ŞİKÂYETLERİ DİKKATE ALMIYOR
Gazetemizi arayan çok sayıda yolcunun, mağdur olduklarını söylerken; yaşanan ulaşım sorununu defalarca UKM’ ye şikâyet etmelerine rağmen, sorunun çözülmediğini yetkililerin ‘’bakarız, ederiz’’ söylemleri ile olayı geçiştirdiklerini söylediler.

YOLCULAR İSYAN ETTİ
İş bulamıyoruz, bulduğumuz işlere de ulaşım sorunundan dolayı gidemiyoruz. Yakın zamana kadar İMES’e giden otobüslerin bahanelerle seferleri aksatmaları bizi tam tamamıyla mağdur etti. Sesimizi duyan bir yetkili yok mu? İşe gitmeyelim mi? Çoluğumuz çocuğumuz evde aç mı kalsın? Diyerek isyanlarını dile getirdiler. 

01 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR