Hürriyet: Kıdem tazminatı kalkmayacak

CHP’li milletvekili adaylarının, yaklaşan seçimlerle ilgili çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor. Ana muhalefet partisinin vekil listesinin zir...

CHP’li milletvekili adaylarının, yaklaşan seçimlerle ilgili çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor. Ana muhalefet partisinin vekil listesinin zirvesinde yer alan Fatma Kaplan Hürriyet ile Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve 6. sıra adayı Tamer Solakoğlu, Kalibre Boru Fabrikası’nda işçilerle kurumun yemekhanesinde bir araya geldi.

 

SICAK KARŞILANDILAR

İşçiler tarafından sıcak bir şekilde karşılanan milletvekili Akar ile adaylar Hürriyet ve Solakoğlu seçim bildirgesinde bulunan projelerden söz etti. 1. sıra adayı Fatma Kaplan Hürriyet, hükümetin işçilerin kıdem tazminatlarıyla oynadığını ifade ederek, bu tazminatların fona devredileceğini ve işçinin hakkının yeneceğini söyledi.

 

KIDEM TAZMİNATI KONUSU

CHP iktidarında yapılacak olan projelerden söz eden ve partisinin seçim bildirgesi hakkında bilgiler veren Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz iktidara geldiğimizde asgari ücretten vergi alınmayacak. Şu an hükümet kıdem tazminatları kaldırıyor. Biz iktidara geldiğimizde kıdem tazminatları ödenecektir” açıklamasında bulundu.

 

“HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ”

Kıdem tazminatının ödün verilemez bir hak olduğundan da söz eden Hürriyet, “Bu haktan vazgeçilemez. O yüzden kıdem tazminatını koruma altına alacağız. İşverenin iflası halinde kıdem tazminatı, çalışanların tüm diğer işçi haklarıyla birlikte öncelikli alacak durumuna getirilecek” diye konuştu.

 

İŞÇİLERLE YEMEK YEDİLER

Türkiye’nin uluslararası alanda ciddi bir rekabet gücüne kavuşması ve ekonomik alanda güçlenmesi gerektiğinin altını çizen Hürriyet, şöyle konuştu: “Önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz” dedi. Daha sonra Haydar Akar, Fatma Kaplan Hürriyet ve Tamer Solakoğlu, fabrika yemekhanesinde işçilerle birlikte yemek yedi.  Kalibre Boru Yönetim Kurulu Başkanı Şerif İnan da ziyaretleri dolayısıyla CHP’lilere teşekkür etti.

30 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR