Körfez FK KONGRE GERÇEKLEŞTİRDİ

      Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli mitinginden sonra verdiği “Yeni stat tamamlandığında Kocaeli’yi Süper Lig’de temsil edecek bir takım ol...

BÜYÜT

 

 

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli mitinginden sonra verdiği “Yeni stat tamamlandığında Kocaeli’yi Süper Lig’de temsil edecek bir takım olmalı” talimatıyla harekete geçen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Körfez FK’nın lig hakkının yeni bir Sportif AŞ şirketine devredilmesi yönünde karar aldıklarını belirtmişti. Fikri Işık’ın Kocaelispor’u başka bir şirket adı altında yaşatma planı için dün Körfezde ilk adım atıldı. Körfez FK delegeleri dün Tütünçiftlik Kütür Merkezi’nde düzenlenen kongre ile lig hakkını yeni Sportif AŞ’ye devredilmesi için yönetime tam yetki verdi.

 

BORÇLAR 2 YIL DERNEĞİN

Körfez FK’nın Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlediği kongreye kulüp başkanı Cenk Karaloğlu ve  60 delege katıldı. Kongrede divan kurulu başkanlığını Oktay Köse yaparken, Ali Osman Baş, Mustafa Keskin ve Erol Bektaş divan kurulu üyeliğini üstlendiler. Köse gündem maddelerini açıkladığı giriş konuşmasında Körfez FK’nın cari borçlarının yasalar gereği 2 yıl süre ile kulüp derneğinin sorumluluğu altında kalacağını belirtti. Kongrenin ana maddesi olan lig hakkının devri için yönetime tam yetki verilmesi oy çoğunluğu ile kabul edildi. Toplantıda gündem maddelerine bir ekleme de Körfez Gençler Birliği eski başkanı ve Körfez FK kulüp delegesi Sadettin Saban’dan geldi. Şaban Sportif AŞ’de Körfez’in simgeleyen olan kiraz logosunun bulundurulmasını istedi. Saban konuşmasında “Madem bu kulübü devredeceğiz. O zaman 40.yıllık kulübümüzü şanına yakışır bir şekilde aslanlar gibi devredelim. Ben ve arkadaşlarımızın sizlerden isteği yeni kurulan şirketin ambleminde Körfez simgesi olarak kiraz logosunun bulunmasıdır” dedi. Sabanın divan kuruluna konu ile ilgili olarak sunduğu dilekçe oy birliği ile kabul edildi.

 

KARALOĞLU DUYGUSAL BİR KONUŞMA YAPTI

Kongrede oylamadan önce kürsüye çıkıp kısa bir konuşma yapan Körfez FK kulüp başkanı Cenk Karaloğlu duygusal bir konuşma yaparak şu sözleri söyledi: “İnsan doğduğu yere de, doyduğu yere de hizmet etmelidir. Ben Körfez FK’nın profesyonele çıktığından beri yani 6 yıldır kulüp başkanlığını yapıyorum. Bunun öncesinde de bu takımın buralara getirene kadar nedenli emekler verildiğini biliyorum. Yönetici arkadaşlar bu takımı Belediyespor olarak değil kendi kulüpleri gibi benimsediler. Onlarda bu kulübe çok emek verdiler. İlk kongremizi tesiste yapmıştık. Rüzgar bir yerden girer diğer taraftan çıkardı. Şimdi ise 4 antrenman sahalı güzel bir tesise sahibiz. Bunlar belediyenin desteklerinin yanı sıra yönetimdeki arkadaşlarımın da destekleriyle oldu. Bugün kulübümüzün lig hakkını yeni bir şirkete devredeceğiz. Bu takım yarın Kocaelispor AŞ olarak başarılı olursa bizde bunun haklı gururu içerisinde olacağız. Bu büyük ve tertemiz kulübü Kocaeli halkına armağan ediyorum” dedi. 

04 Mayıs 2014 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR