112 ASH istasyonları biran önce açılmalıdır

      Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker il Sağlık Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren ilimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları...

 

 

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker il Sağlık Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren ilimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Şube Başkanı Çeker 112 ASH’de görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarını yerinde tespit etti. Çeker ; Ziyaretlerden sonra yapmış olduğu tespitler ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Çeker, “112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları vatandaşa kaliteli hizmet etmek için fedakârca çalışmaktadırlar. Bu arkadaşlarımızın görev yapmış oldukları 112 ASH istasyonları standartlara uygun hala getirilmesi gerekir” dedi.

SAYILARI ÇOĞALTILMALI

Başkan Çeker, “İlimizde dört adet modern 112 ASH istasyonu yapılmıştır. Bu istasyonların sayıları acilen çoğaltılarak sağlık çalışanlarının standartlara uygun fiziki mekânlarda vatandaşımıza sağlıklı ve kaliteli hizmet vermesi sağlanmalıdır. Diyen. Çeker; Modern 112 ASH istasyonlarının yapılması için büyük maliyetler gerekmemektedir” açıklamasında bulundu.

SÖZEL GÖREVLENDİRİLME

Açıklamalarını sürdüren Başkan Çeker, “Personel ataması yapılmış 112 ASH istasyonları bir an önce açılmalıdır. Günü birlik sözel görevlendirilmelere son verilmeli,  Personel Kanun ve yönetmenlikler çerçevesin de sevk ve idare edilmelidir ”dedi.

“ ZORLUK ÇIKARILMAMALIDIR”

 “ Süt izni kullanan personel gönüllü olarak kendi rızası ile bu hakkından feragat eden personele gerekli kolaylık sağlanmalıdır. Zorluk çıkarılmamalıdır”diyen Çeker, “ Personelin istediği doğrultusunda işlem tesis edilmeli. Başka illerde bu uygulamanın örnekleri mevcuttur” dedi.

02 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR