Başbakan’ın davranışı hiç demokratik değil

        Kocaeli Barosu Başkanı av. Tamer Solakoğlu, Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü töreninde, konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr...

 

 

 

 

Kocaeli Barosu Başkanı av. Tamer Solakoğlu, Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü töreninde, konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’na sözleri üzerine gerilen Başbakan Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi. Yaptığı yazılı bir açıklama ile Başbakan Erdoğan’ın tavrını doğru bulmadıklarını belirten Solakoğlu, ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

 

TEPKİ GÖSTERDİLER

“Feyzioğlu’nun konuşması törene katılanların hoşuna gitmemiş olabilir. Ancak sadece bu nedenlerle, Başbakan tarafından Barolar Birliği Başkanımıza gösterilen aşırı tepkiyi doğru bulmamaktayız. Feyzioğlu’nun, demokratik hukuk devletinde çok açık bir şekilde ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilebilecek konuşması, başka ortam ve zamanlarda herkes tarafından cevaplandırılabilir ve eleştirilebilir. Buna rağmen, Başbakan tarafından gösterilmiş olan tepki demokrasi kültürümüzün eksikliğini bir kez daha göstermiştir. Demokrasilerde, yönetenlerin eleştirilere karşı hoşgörülü olma ve tahammül gösterme zorunda olduklarına inanıyoruz. Burada yapılan ‘Siyaset yapıyorlar’ değerlendirmeleri doğru bulmamaktayız. Çünkü hukuk kişi ile kişi, kişi ile toplum ve kişi ile devlet arasındaki ilişkileri düzenleyen bir bilim olması nedeniyle siyaset ile iç içedir. Bu nedenle, barolar bu güne kadar bireysel hak ve özgürlüklerin, insan haklarının, bağımsız ve tarafsız yargının, hukukun üstünlüğünün ve demokrasinin siyasetini yapmışlardır ve yapmaya devam edeceklerdir.”

12 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmitli manav - adalet sistemini sizin gibi solculardan temizleceğiz. korkunun ecele faydası yok. biz saf müslümanların da gözü açıldı. bizde çocuklarımızı ağırlıklı olarak hukuk fakültelerine hazırlıyoruz. boşuna heveslenmeyin.

Yanıtla . 0Beğen 12 Mayıs 13:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR