‘Oğlum Bak Git’ dedi 740 TL ceza yedi

Gölcük ilçesinde geçen yıl mayıs ayında temizlik işçisi Selçuk Kahraman ile Yasin K. arasında yaşanan tartışma sonucu, Selçuk Kahraman elindeki süpürg...

BÜYÜT

Gölcük ilçesinde geçen yıl mayıs ayında temizlik işçisi Selçuk Kahraman ile Yasin K. arasında yaşanan tartışma sonucu, Selçuk Kahraman elindeki süpürge ile Yasin K.’yı başından yaralamıştı. Olayla ilgili görülen davada mahkeme temizlik işçisini 740 TL adli para cezası ödemekle cezalandırdı

Gölcük’te Selçuk Kahraman ile Yasin K. arasında “Oğlum bak git” diye başlayan ve sonrasında çıkan kavgada temizlik işçisi Selçuk Kahraman’ın başından yaraladığı Yasin K. arasında davanın 2. celsesi dün Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İddianameyi kabul eden Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmanın 2. celsesine temizlik işçisi sanık Selçuk Kahraman ve avukatı Nuray Korkmaz ile Yasin K.’nın avukatı İbrahim Ulufer katıldı.

OLAYIN GÖRÜNTÜSÜ İZLENDİ
Olayla ilgili olarak olay sırasında orada bulunan Yasin K.’nın arkadaşları ve çevredeki diğer yaşı küçük çocukların ifadeleri dinlendi. Olayda videoyu çektiği öğrenilen Y.S.A. (15) isimli çocuğun olay tarihinde sesler duyduğunu ve olay yerine gittiğinde temizlik işçisi ile Yasin K.’nın tartıştığını gördüğünü, kendisine diğer arkadaşlarının video çek demesi üzerine görüntüyü çektiğini söylediği öğrenildi. Ardından olay görüntüsü izlendi.

“SUÇ İŞLEME KASTIM YOKTU”
Taraflar aleyhte olan ifadeleri kabul etmediklerini söyledi. Esasa ilişkin son istem ve savunmaları sorulan mağdur vekili Av. İbrahim Ülfer önceki beyanlarını tekrar ederek sanığın cezalandırılmasını talep etti. Tutuksuz yargılanan Selçuk Kahraman ise, “Ben uyardım. O üzerime geldi. Olay bu nedenle gerçekleşmiştir. Suç işleme kastım veya yaralama kastım yoktu. Beraatımı istiyorum” dedi. Sanık avukatı Nuray Korkmaz da suç unsurlarının oluşmadığını belirterek müvekkilinin beraatını istedi.

740 TL PARA CEZASI ALDI
Mahkeme, dosya ile ilgili kararında sanık Selçuk Kahraman’ın Yasin K.’yı kasten yaralama suçundan 120 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına, bu suçu silahtan sayılan süpürge sapı ile işlediği için cezasının arttırılarak 180 gün adli para cezasına çarptırılmasına, sanığın eylemi mağdurdan gelen haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddetin etkisinde işlemesinden bu cezasının 45 gün adli para cezasına indirilmesine, yine duruşmadaki iyi hali nedeniyle cezasının indirilerek günlüğü 20 liradan 37 gün adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Toplamda 740 lira adli para cezası alan Selçuk Kahraman’ın, mahkeme daha önce suç kaydının bulunmaması ve duruşmadaki izlenimlerinden sanığın ileride bir daha suç işlemeyeceği kanaat getirerek cezasının ertelenerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

“ARTIK BİTTİ”
Duruşma çıkışında konuşan Selçuk Kahraman, “Bir şey söylemek istemiyorum. Tamam, artık bitti” dedi. Babası Mustafa Kahraman ise, “Adalete güveniyoruz. Tamam, artık bitti. Bu olay neden bu kadar büyüdü bilemiyorum. Ancak oğlum ve ailesi çok etkilendi. Dışarıya çıkmakta zorlanıyorlar. Çocukları ve eşi evden dışarı adım atamıyor” şeklinde konuştu.

04 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR