Kılıçdaroğlu, "Kocaeli çağdaş kent olacak"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda partililer tarafından bekleniyor. Alana girişler sırasında polis yoğun güvenlik önl...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda partililer tarafından bekleniyor. Alana girişler sırasında polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Alana girmek isteyen kadınların çantaları erkeklerin ceplerin didik didik arandı. Üzerinde bozuk para, çakmak ve kesici alet bulunanlar alana alınmadı. Vatandaşlar bozuk paralarının dışarıya bırakılması ya da girişte bulunan kutunun içerisine atılması istendi. Miting alanında güvenliği 500 polis 10 tane de CHP'ye ait özel güvenlik görevlileri sağladı. Polis ise basın mensuplarının Kılıçdaroğlu’nun alana giriş anının ve sahne üzerinden fotoğraf çekmesini engelledi. Mitinge CHP Milletvekili Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan ve Hurşit Güneş, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen katıldı.

“GEBZE’YE GELME SEBEBİM…”

Coşkulu kalabalık Cumhuriyet Meydanı’nda Kılıçaroğlu’nu ellerinde bayraklarla bekledi. Kılıçdaroğlu miting alanına seçim otobüsüyle geldi. Sahneye çıkıp konuşmasını başlatan Kılıçdaroğlu, “İnşaallah başbakan olarak bir dahaki sefere başbakan olarak Gebze’ye geleceğim. Kocaeli tarih yazmaya hazır mı? Beraber yapacağız. En büyük güvencem siz siniz. Gebze son 15 yılda en hızlı gelişen ilçelerimizden birisi. Neredeyse Kocaeli nüfusunun yarısından fazlası burada yaşıyor. Bir sanayi kenti Gebze, binlerce on birlerce işçi çalışıyor. herkesin sorunları var. Alın terinin merkezi olan Gebze’de Gebzelilerle Kocaelilerle buluşalım ve Kocaelinin sorunlarını burada tartışalım istedim” dedi.

 “GEBZE’DE Kİ SANAYİCİLERİ KUCAKLAYACAĞIM”

“İnsanımı, ülkemi seviyorum. Bana oy versin vermesin bütün vatandaşımı baş üstünde taşımaya hazırım. Hiçbir zaman yurttaşlarım arasında ayrı gayrı yapmadım. Demokrasiye inanıyorum. İsteyen istediği partiye oy verebilir” diyerek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu Kocaeli’nin sanayinin başkenti olduğunu söyledi. Sanayicilere seslenen Kılıçdaroğlu, “Bana oy verin vermeyin asla ve asla ayrımcılık yapmayacağım. Sizden üretmenizi istihdam yapmanızı istiyorum. Görüşlerinize göre ayrım yapmayacağım Bütün sanayicileri kucaklayacağım” dedi.

“KOCAELİ ÇAĞDAŞ KENT OLACAK”

Parti olarak baskı kurmayacaklarını ve özgürlükten yana bir parti olduklarını sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, “Burası Leyla Atakanların Sefa Sirmenlerin kentidir. Uzun yıllardır hizmet verdiler. Kocaeli çağdaş bir kent olacak. Tahsin Tarhan Kocaeli’nin kaderini değiştirecek. Yürekli bir insan o. Burada da işsizlik var” diyerek işsizlik sorununa değindi. 12 yıldır iktidarda olan AKP hükümetinin işsizlik sorununu çözmediği s. Alüminyum çalışanlarının sorunlarıyla ilgileneceğiz. Size söz veriyorum. Hiçbir sorununuz kalmayacak.

“TAŞERON İŞÇİLİĞİ KALDIRACAĞIZ”

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonuna değinen Kılıçdaroğlu götürülen paranın miktarının 247 milyar olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Onların çocuğu işsiz değil. Ama vatandaşın çocuğu işsiz. Kocaeli’de çok fazla taşeron işçi var. CHP iktidarında taşeron işçiliği olmayacak. Bir kişinin güvencesi bir başka kişinin iki dudağı arasında olmayacak” dedi. Kılıçdaroğlu, “Devleti soyan bir çeteyi eleştiriyorsam AKP’ye oy verenler vatandaşlarım bana hak versinler” dedi. Coşkulu kalabalık ‘hırsız Tayyip’ şeklinde sloganlar attı.

“ÖLEN ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ”

Gezi Direnişi sırasında hayatını kaybeden gençler hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, ölen gençlerin ailelerine baş sağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, “Sadece Berkin Elvan değil 22 yaşında ki Burakcan da hayatını kaybetti. Bütün Türkiye’ye başınız sağ olsun diyorum. Ölen her çocuk bizim çocuğumuzdur. Polis kardeşimizin ailesine de baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin” dedi.

14 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR