Bakan Işık, 3 ülkeyi ziyaret edecek

5 günlük ziyaretine, 10 Şubat Salı günü Kamboçya'dan başlayacak olan Işık, burada, Başbakan Hun Sen, Sanayi ve El Sanatları Bakanı Cham Prasidh ile g...

BÜYÜT

5 günlük ziyaretine, 10 Şubat Salı günü Kamboçya'dan başlayacak olan Işık, burada, Başbakan Hun Sen, Sanayi ve El Sanatları Bakanı Cham Prasidh ile görüşecek ve Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) imza törenine katılacak.

 

Daha sonra Malezya'ya geçecek olan Işık, Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Datuk Mustafa Mohamed ile görüşecek. Işık, teknoloji geliştirme bölgesi Silterra, Bilişim Vadisi benzeri Cyberjaya, Silikon Vadisi benzeri Multimedia Development Cooperation, Malezya Teknoloji Parkı, Mımos BHD, mikroçip üretim tesisleri ile otomobil markası Proton'un yanı sıra, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görev yaptığı Uluslararası İslam Üniversitesi'ni ziyaret edecek.

 

Işık, Malezya'dan Singapur'a geçecek. Singapur Ulusal Müzesi'nde düzenlenen "Dünya Sinema Serisi: Nuri Bilge Ceylan Filmleri Haftası"nın açılış resepsiyonu katılacak olan Işık, Ticaret ve Sanayi Bakanı Lim Hng Kiang ile görüşecek. Bakan Işık, organize sanayi bölgelerinin planlaması, kurulmasında faaliyet gösteren devlet şirketi Jurong International, Jurong Island Petrokimya Özel Sanayii Bölgesi? ve TÜBİTAK muadili bilim, teknoloji ve araştırma ajansı A-Star'ı ziyaret edecek.

 

Bilim alanında Kamboçya, Malezya ve Singapur ile daha fazla işbirliği yapmayı arzuladıklarını belirten Işık, ticari alanda da kapasitenin artırılması için önemli görüşmeler gerçekleştireceklerini ifade etti.

09 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR