Yıldırım’dan Doğan’a acımasız eleştirel cevaplar geldi

Selman Yıldırım son günlerde acımasız bir şekilde CHP’yi eleştiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a en az onun kadar acımasız eleştiriler geldi.N...

BÜYÜT

Selman Yıldırım son günlerde acımasız bir şekilde CHP’yi eleştiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a en az onun kadar acımasız eleştiriler geldi.

Nevzat Doğan’ oturduğu binayı kimin yaptığın soran CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, “Oturduğu bina da dahil, kentin doğalgazını, kentin çöpünü alan İzaydaş’ı, kentin sanat merkezi olan SDKM’yi, şampiyonlar yetiştiren buz pistini, herkesin yürüdüğü yürüyüş yolunu, sanat sokağını, sağlık ocaklarını, otoparkları ve kentin en önemli sorunu olun su sorununu çözen insanlara karşı biraz daha saygılı olsun”dedi ve ekledi, “Birkaç taksi durağını, birkaç köy konağını, çorba çeşmelerini ve üç beş kavşak yaptığı için kendisine teşekkür ederiz” dedi.

YILDIRIM, “ÇAYIRKÖY’ÜN ÇOCUKLARI SU KAYAĞI ÖĞRENDİLER Mİ?

Gölkaypark olarak isimlendirilen su kayağı tesislerinde yakın köylerden alınan çocuk ve gençlerin su kayağı öğretilip öğretilmediğini soran Selman Yıldırım, “Oturduğu bina da dahil, kentin doğalgazını, kentin çöpünü alan İzaydaş’ı, kentin sanat merkezi olan SDKM’yi, şampiyonlar yetiştiren buz pistini, herkesin yürüdüğü yürüyüş yolunu, sanat sokağını, sağlık ocaklarını, otoparkları ve kentin en önemli sorunu olun su sorununu çözen insanlara karşı biraz daha saygılı olsun. Ama bizim yaptığımız buz pistinden şampiyonlar yetişiyor. Gölkaypark’tan kaç şampiyon çıktı ve bu çocuklar kentin hangi bölgesinin insanları önce bunları açıklasın bakalım. 15 yıl hiçbir şey yapmamışlar demek için insanda Allah korkusunun olmaması lazım. Umarım bu bir dil sürçmesidir ve bu açıklamayı en kısa zamanda düzeltir. Ya da şimdi makamının bulunduğu Belsa Plaza’yı kimin yaptığını açıklar” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’E OTOPARK İHALESİNİ İPTAL DİLEKÇESİNİ VERDİK

Geçtiğimiz Çarşamba günü verdiğimiz sözü yerine getirdik şeklinde konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, “Çarşamba günü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bu otopark ihalesini iptal etmesi için bir dilekçe verdik. Bir ay kadar zamanları var. Eğer bunu yapmazlarsa biz de kendileri hakkında suç duyurusunda bulunup Kocaeli İdare Mahkemesi’nde dava açacağız” dedi.

YILDIRIM, “KÖYLÜYÜ AÇIK AÇIK KANDIRIYORLAR”

2014 yılında uygulamaya konacak olan büyükşehir yasasının acısının biraz zaman geçince ortaya çıkacağını savunan Selman Yıldırım, “Bakın tüm köylerin ortak arazilerini, taşınmazlarını evlerini, köy konaklarını ve köylünün cebinden para harcayarak edindiği tüm arazilerini ellerinden aldılar ama köylü farkında değil. Hatta köy ortak malı olarak edinilen tüm araçlarda artık belediyelerin oldu. Otomobiller, traktörler bile. Köy tüzel kişilikleri bir tek bu yıl daha yürürlükte. Eğer satmaya kalkarlarsa o zamanda muhtarlara zimmet çıkaracaklar. Sultaniye köyünün tam ortasındaki 60 dönümlük arazi İzmit Belediyesi’nin oldu. Yarın yani 2014’te İzmit Belediyesi parasız kalınca bu arazileri satışa çıkarırsa bu köylü ne yapacak? Kendi parasıyla ortak olarak edindiği arazisini belediye en yüksek parayı verene satsa. Adam da gelip köyün ortasına blok blok apartman yapsa ne olacak. Aynı şey Süleymaniye için de geçerli. Onların da yeni çıkan yasayla 100 dönümlük mera olan arazileri ellerinden gidiverdi. Geri alma şansları var. Oy vermezlerse arazilerini bizden geri alabilecekler. Valilik bu köylerin tüm tapularını tek elde yani kendisinde topluyor ve bunları ilgili belediyelere on dakika içinde devredecek. Belediyeler toprak zengini olacak. İsterlerse bunlara Yahudilere isterse Ermenilere satsınlar. Artık bu mallar o köylere değil belediyelere aittir. İşte köylere giderek bunları anlatıyoruz ve bilgilenmelerini sağlıyoruz. İlk turda olmadı ikinci turda anlatıyoruz. Ama anlamaya başladılar. Malları elinden gidenler anlayacak ama iş işten geçmiş olacak” dedi.

SELMAN YILDIRIM, “OTOPARK PARALARI İÇİN İFADE VERDİM”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması üzerine Vali Yardımcısı Ali Sözen’e ifade verdiğini açıklayan Selman Yıldırım, “2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarında otopark yapmak için inşaat sahiplerinden topladıkları yaraları farklı alanlarda ve amaç dışı kullandıklarına dair yaptığımız suç duyurusu nihayet meyvelerini vermeye başladı. Yaklaşık 2 ay önce suç duyurusunda bulunmuştuk. Savcılık suçlamayı valiliğe, valilikse içişleri bakanlığına, bakanlıkta tekrar valiliğe, valilikte yardımcısına havale ederek olayı araştırmaya başladılar. Bekliyoruz bakalım. Dağ fare doğuracak mı doğurmayacak mı diye?” şeklinde konuştu.

Haber: Aybey KAHRAMANLI

30 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR