Ticari Araç sektöründe yeni bir nefes

Gebze ilçesinde şehirlerarası otobüs terminali yanına milyon dolarlık bir yatırım ile kurulan Smartway Car Keeping, ticari araç sektörüne yeni bir b...

BÜYÜTGebze ilçesinde şehirlerarası otobüs terminali yanına milyon dolarlık bir yatırım ile kurulan Smartway Car Keeping, ticari araç sektörüne yeni bir bakış açısı getiriyor.
Ticari araç sektörünün en büyük ihtiyacı olan güvenilir, kaliteli hizmet ve operasyonel hız ile kurumsallık konularında sektöre farklı bir bakış açısı getiren Smartway Car Keeping, Gebze Şehirlerarası Yolcu Terminali yanında milyon dolarlık bir yatırım ile kurulan tesisinde hizmet veriyor. Türkiye’de ticari araç sektöründe bir ilki gerçekleştirerek müşterilerine arıza anında yedek araç tahsisi sağlayan firma, mekanik ve hasar işlemleri için teknik servisi ve panelvardan minibüs ve otobüse kadar her çeşit aracın yeniden imalatını da bünyesinde sağlama kapasitesine sahip. Samartway Car Keeping, teknik desteğinin yanında müşterilerine sosyal alanda da benzersiz imkanlar sunuyor. Tesisin sosyal alanları içerisinde dinlenme odalarından ücretsiz berbere kadar her çeşit hizmet müşterilere sunulmuş durumda.
Movs Danışmanlık Ticaret A.Ş. tarafından hayata geçirilen Smartway Car Keeping firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Sırma, “Türkiye’ de üstyapısı yeniden dizayn edilen ve imalatı yapılan yolcu taşımaya yönelik araçlar ile ilgili yaptığımız yatırımın bir çok nedeni bulunmaktadır. Şirketimizin kuruluş amacı öncelikli olarak, yeterli teknik altyapıya erişmeyen ve bir kısım firmalar tarafından üretilen araçların yaratmış olduğu risklerden ve zafiyetlerden sektörü arındırmaktır . Tüm bu eksikliler nedeniyle araçların ekonomik ömürleri azalmakta, araç sahipleri ve taşıma yaptığı firmalar nezdinde oluşan konfor ve güvenlik şikayetleri artmakta ve araçların ikinci el değerleri düşmektedir” dedi.
Oluşan kazalar anında ticari araç sahiplerinin taşımacılığını yaptıkları kurumlara karşı zor durumda kalmasını önlemek amacını da taşıdıklarını söyleyen Sırma, “Taşımacılık sektörünün de kazançların sınırlı olduğu mevcut bu yapıda kaza yapan araç sahibinin kazalı aracının yerine araç temin edememesi nedeniyle sözleşmeleri fesih edilmekte. Ortaya çıkan mevcut durum nedeniyle sektörün pozitif gelişimine dolaylı yoldan zarar vermektedir. Tüm bunların yanı sıra mekanik arıza, bakım ve onarımlar konusunda hizmet alınmak istenildiğinde sektör ihtiyaç duyulan hız ve güveni sağlayamamaktadır” şeklinde konuştu.
Ticari araç sektöründeki tüm eksiklikleri referans alarak bu eksikleri gidermek adına Smartway Car Keeping tesisini kurduklarını belirten Sırma, “Tesisimizde imalat süreçlerinden onarım hizmetlerine kadar tüm konularda ticari araç sahiplerine geniş imkanlar tanınmaktadır. Başarıya ulaşmak ve daha geniş kitlelere hizmet verebilmek adına sektördeki çözüm ortaklarımız olan turizm firmaları,odalar, dernekler ve kooperatifler ile bir araya gelerek tüm süreçleri analiz etmekteyiz. Ulusal pazarda faaliyet gösteren şirketimiz, uluslararası pazarda da VIP araç dizaynı ve imalatı konusunda da hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

26 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR