İzmit Belediyesi uyarıyor

Şehrin çeşitli bölgelerine gelişigüzel olarak bırakılan inşaat atıklarının görüntü kirliliğine yol açtığına dikkat çeken Zabıta yetkilileri; bu tür g...

BÜYÜT

Şehrin çeşitli bölgelerine gelişigüzel olarak bırakılan inşaat atıklarının görüntü kirliliğine yol açtığına dikkat çeken Zabıta yetkilileri; bu tür görüntüler oluşturan şahıs ve firmaların uyarıldığını, uyarıları dikkate almayanlar hakkında Kabahatler Kanunu’na istinaden ceza yazıldığını bildirdiler.

 

3 MÜDÜRLÜK BİRDEN

Yetkililer, Zabıta, Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürlükleri olarak birlikte şehrin dört bir yanında kontroller yapıldığını belirterek “Kurullara uymayıp,  gelişigüzel bir şekilde inşaat atığı çıkaran, kaldırım ve yolları kum, demir gibi inşaat malzemeleriyle işgal edenler hakkında yasal işlem yapıyoruz. Kimse, yol ve kaldırımları istediği gibi işgal edemez. Bu gibi olumsuzluklara yol açanlara 10 bin 635 Liraya kadar para cezası verilmektedir. Vatandaşlar, çevrelerine inşaat atığı atan, cadde ve sokaklarla kaldırımları işgal edenleri 318 00 20 numaralı telefona bilgi verirlerse, ekiplerimiz en kısa zamanda gerekli işlemi yapacaklardır” dediler. 

 

ÇÖPLERİ ÇEVREYE ATMAYIN

Bu arada İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri de vatandaşları çevreyi kirletmemeleri konusunda uyardı. İlgililer, bazı yerlerde çöplerin konteynırlar dışına atılarak çevre kirliliğine neden olunduğu, zamanından öne çöp çıkartıldığını belirterek “Çevre temizliği konusunda hepimiz duyarlı olmalıyız. “Nasıl olsa belediye temizliyor” diyerek çevreyi kirletmeyelim” dediler.

19 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR