Derince’de PTT krizi

Derince Yavuz Sultan Mahallesi’ndeki PTT şubesinde eleman eksikliği ve şubenin fiziki şartlarının yetersizliği mahalle sakinlerinin tepkisine neden ol...

BÜYÜT

Derince Yavuz Sultan Mahallesi’ndeki PTT şubesinde eleman eksikliği ve şubenin fiziki şartlarının yetersizliği mahalle sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Fatura yatırma günlerinde uzun kuyruklar oluşuyor, halk isyan ediyor.

Derince Yavuz Sultan Mahallesi sakinleri, mahallelerinde bulunan PTT şubesinin fiziki şartlarının yetersizliğinden ve eleman eksikliğinden şikayet ediyor. Mahallenin muhtarı Hamiyet Kağıtlı, 6 Aralık 2010 tarihinde Derince Kaymakamlığına başvurarak, “Mahallemizde bulunan PTT şubesinin personel ve fiziki şartları yetersizdir. Bundan dolayı fatura yatırmak için PTT’ye giden vatandaşlar uzun süre kuyrukta bekliyor, mağdur oluyorlar” diyerek sorunun çözümlenmesini istedi.

TAKVİYE YAPILDI
Kaymakamlık da PTT’den bilgi istedi. Derince PTT de konuyla ilgili Kaymakamlığa “Yavuz Sultan Mahallesi’ne yoğun olan tahsilat dönemlerinde personel takviyesinin yapıldığı, ilgili merkezde yapılan en son norm kadro incelemesinde Yavuz Sultan şubesine 2 memur norm verildiği, ancak memur yetersizliği nedeniyle ilgili şube ve diğer tüm şubelerde tahsilat dönemlerinde memur takviyesi yapıldığı adı geçen merkezce bildirilmiştir” cevabını verdi.

KUYRUKTA BEKLİYORLAR
Derince PTT, Yavuz Sultan Mahallesi şubesine tahsilatın yoğun olduğu günlerde, bir kez eleman gönderdi, ama daha sonra göndermedi. Durum böyle olunca da tahsilat dönemlerinde faturasını yatırmak için PTT’ye giden mahalhle sakinleri, eleman eksikliği yüzünden soğuk havada kuyrukta bekliyorlar. Şubenin fiziki şartları yetersiz olduğu için de mağdur oluyorlar. Mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek, bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyorlar.

GEREĞİ YAPILMIYOR
Derince Yavuz Sultan Mahallesi Muhtarı Hamiyet Kağıtlı yaptığı açıklamada, “Sorunun giderilmesi yönünde Kaymakamlığa dilekçemi verdim. Mahalle halkını düşünmek zorundayım. Ama ikinci memurun gönderilmesi hususunda yetkililer gereğini yapmıyorlar. Kimsenin mahalle sakinlerini mağdur etme hakkının olmadığını düşünüyorum. Konunun takipçisi olacağım” dedi.

01 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR