“Çok çalışan her zaman kazanır”

İzmit Belediyesi’nin lise öğrencilere yönelik başlattığı ve mesleklerle ilgili tanıtımların yapıldığı, “Geleceğe Ziyaret” projesinin bu haftaki konukl...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin lise öğrencilere yönelik başlattığı ve mesleklerle ilgili tanıtımların yapıldığı, “Geleceğe Ziyaret” projesinin bu haftaki konukları İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri oldu.
Meslek seçimi sürecine giren öğrencilere İzmit Belediyesi’nde görev yapan İnşaat Mühendisi Engin Yılmaz Kuday, Mimar Dilara Bıyıklı Şehir Plancısı Gülfiye Özcan meslekleriyle ilgili bilgiler verdi. Gençlerin sorularını da özenle yanıtlayan uzmanlar meslekleri ile ilgili detayları da öğrencilerle paylaştılar. Kişiliklerine uymayan bir mesleği seçmemeleri konusunda gençleri sık sık uyaran uzmanlar, “Sadece aileniz istiyor ya da puanınız ona yetecek diye meslek seçimi yapmayın. Çünkü mesleğiniz sizin yaşamınızı her açıdan etkileyecek bir konu. Ömür boyu yapacağınız bir şeyi sevmeden yapamazsınız. Bu nedenle meslek seçimi konusunda çok iyi düşünün. Verdiğiniz karar sizi sonrasında mutsuz etmesin” dediler.

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
Toplantıda öğrenciler ile bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Bir meslekte başarılı olmanın en büyük sırrının çok çalışmak olduğunu söyleyen Doğan, “Meslek seçimi çok önemli çalışan elinde sonunda kazanır bunu hiç unutmayın daima hedefiniz olmalı yaşam boyunca hedefleriniz olmalı ama bu hedefler hep ileriye daha ileriye olmalı yeter ki sabredin çalışmanın mükafakıtını göreceksiniz. Meslek seçimlerinizde sevdiğim, yapmak istediğim meslek buydu demenizi istiyorum. Çalışan, adaletli olan ve kararlı insanlar mutlaka kazanırlar” dedi.

27 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR