Uluslararası çevre teknolojileri fuarına, Kocaeli’den dört firma katılıyor!

Avrasya’nın lider Çevre Teknolojileri buluşmasında, Kocaeli’yi İZAYDAŞ, ARITSAN, ESÇEM ve STANDART LABORATUVARLARI temsil edecek. İFO Fuarcılık taraf...

BÜYÜT

Avrasya’nın lider Çevre Teknolojileri buluşmasında, Kocaeli’yi İZAYDAŞ, ARITSAN, ESÇEM ve STANDART LABORATUVARLARI temsil edecek. İFO Fuarcılık tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 11.’si düzenlenen Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı REW İstanbul, “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” alanlarında 2015’in en yeni ürün, teknoloji ve uygulamalarına ev sahipliği yapacak. Yurt içi ve yurt dışından 12 bin profesyonelin ziyaret etmesi öngörülen fuarda, ilki geçen yıl gerçekleştirilen “Atık Bilet” uygulaması bu sene de tekrar ediliyor. “Kaynağında ayrıştırma yoluyla sıfır atık” hedefine dikkat çekmeyi amaçlayan uygulama ile, ziyaretçilerin yanlarında getirecekleri cam, plastik veya kağıt atıklar, fuara giriş bileti yerine geçecek. Organizasyona, 27 ülkeden 300’e yakın firmanın katılımı bekleniyor.

 

Sürdürülebilir çevrenin geleceğini bugünden şekillendiren teknolojiler, 11. kez REW İstanbul 2015’te sergileniyor. İFO Fuarcılık tarafından ilki 2005 yılında gerçekleştirilen organizasyon, alanında bölgesinin en önemli çevre buluşması olarak kabul ediliyor. REW İstanbul 2015; milyarlarca dolarlık büyük bir pazara hitap eden ticari bir etkinlik olmanın da ötesinde, yıllardır süregelen eş zamanlı konferans ve programlarıyla da sektörün gündemlerine yön verecek. 

 

REW İstanbul 2015, yeni yasal düzenlemelerle hareketlenen çevre teknolojileri pazarında yılın en önemli buluşması olacak.

 

“Ulusal Geri Dönüşüm Strateji ve Eylem Planı, yeni Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve yeni Atık Yönetimi Yönetmeliği ile birlikte, Türkiye’de çevre teknolojileri sektörü çok daha hareketli bir pazar halini alacak” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, çevre yatırımları konusunda yasal yükümlülük sahibi tüm muhatapların, ihtiyaç duydukları bilgiye ve yeni teknolojilere, 11-12-13 Haziran tarihlerindeki REW İstanbul’da ulaşabileceğini söyledi. Aytemur, “Bu yıl 11.’si düzenlenen fuar; üretimlerinden ötürü çevre yatırımı yapmakla yükümlü KOBİ’ler, ağır sanayi kuruluşları, atıkların yönetimi konusunda sorumluluğu bulunan belediyeler, Organize Sanayi Bölgesi yönetimleri, çevre teknolojileri konusunda makine ve ekipman ürüten firmalar ile bu alanda iş kurmayı planlayan yatırımcılar için yılın en önemli buluşması olacak” dedi.

 

Rew İstanbul 2015 hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, organizasyonun resmi web sitesi www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilirler. 

03 Haziran 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR