MY KOLEJİ Başiskele’ye açılıyor

    MY Kolejleri, Pınar Eğitim Kurumları ve Pınar Çözüm Dergisi Dershanesi Kurucusu AKP Çorum Milletvekili Murat Yıldırım dün Antikkapı Restaurant’ta...

BÜYÜT

 

 

MY Kolejleri, Pınar Eğitim Kurumları ve Pınar Çözüm Dergisi Dershanesi Kurucusu AKP Çorum Milletvekili Murat Yıldırım dün Antikkapı Restaurant’ta düzenlediği basın toplantısında Başiskele’de eğitim ve öğretim için açılacak olan MY Koleji hakkında bilgi verdi.

 

2 BLOK KİRALANDI

Barbaros Mahallesi Bayazıt Caddesi 36. Sokak No:6 Başiskele adresinde açılacak olan MY Koleji için eski Muhsinler Koleji’nin mevcut 2 bloğu kiralandı. MY Koleji’nde bugün 8,9 ve 10’ncu sınıflar, 6 Nisan’da 3, 4, 5, 6, ve 7’nci sınıflar için indirim sınavları yapılacak.  Başvurular www.mykoleji.com adresinden yapılabilecek. MY Koleji; Anasınıfı, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Sağlık Lisesi’nden oluşturulacak.

“DERSHANELERİN KAPATILMASI

YERİNDE BİR KARAR”

Kolejin 15 Nisan Salı günü saat 11.00’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından açılışının gerçekleşeceğini söyleyen Yıldırım, “Kocaeli’ye iyi bir okul kazandırmış olacağız. 20-25 kişilik sınıflar düşünüyoruz.  Eğitim sisteminin daha ileriye gitmesi için ve bir eğitimci olarak dershanelerin kapatılmasının yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız ezberci bir şekilde yetiştiriliyordu. Dershaneler ihtiyaçtan çıkmıştır. Kuralları net olan bir okul olacağız” dedi. Başbakan Erdoğan’ın cemaatin okullarını kast ederek ‘çocuklarınızı o okullardan alın’ sözüne de katıldığını söyleyen Yıldırım, “Söylenmesi gereken konulardır” ifadelerine yer verdi.

SENELİK ORTALAMA 9-10 BİN TL

Fiyat konusunda araştırmalarının devam ettiğini söyleyen Yıldırım, “Fiyatlarımız çok alt ya da çok üst seviyelerde olmayacak. Şu an senelik ortalama 10 bin TL gibi bir ücret düşünüyoruz. Fiyatlarımızı Kocaeli’nin şartlarına göre konumlandıracağız” diyerek hedeflerinin herkesi kolejli yapabilmek olduğunu sözlerine ekledi. Yıldırım, “MY Kolej eğitim kurumları eğitim-öğretim yapılması için gerekli alt yapıyı sağlamayı amaçlayan bir kurumdur. Asıl zenginliğimiz; sürekli öğrenen, araştıran, sorgulayan, kendini geliştiren ve geleceği birlikte tasarlayacağımız öğrencilerimizdir” dedi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

MY Kolej’de okul öncesi eğitim (anasınıfı) 4-5-6 yaş gruplarında başlamakta olup, branş öğretmenleri eşliğinde İngilizce, müzik, resim, beden eğitimi, halk oyunları, drama dersleri ile anasınıfı gruplarında öğrenciler yaş ve gelişim özelliklerine uygun eğitim ve öğretim etkinlikleriyle okul yaşamına başlangıç yapacaklar. Yıldırım, “Minik yavrularımızın kendilerini mutlu hissedecekleri, özgüven kazanacakları bir ortam oluşturmak hedefiyle adımlarımızı atmaktayız” ifadelerine yer verdi.

EN AZ BİR ENSTRÜMAN

ÇALAN BİREYLER

İlkokul kısmında İngilizce, drama, halkoyunları, satranç, müzik, resim ve spor alanlarında düzenlenen etkinliklerle çocukları güçlendirmek ve çocuklara boş zamanlarında uğraşabilecekleri sosyo-kültürel uğraş kazandırmak amaçlanıyor. Çocukların toplumu aydınlatan bir meşale olmayı öğreneceklerini ifade eden Yıldırım, “Kolej eğitim sonunda en az bir enstrüman çalan ve en az bir sosyal faaliyet yapan bireyler yetiştiriyoruz” dedi.

6. 7. VE 8. SINIFLARA

TAKVİYE DERSLER

Ortaokul olarak okulun 5. Sınıflarında İngilizce hazırlık sınıfları oluşturularak haftada 16 saat İngilizce dersleri verilmektedir. Aynı zamanda 6. 7. ve 8. Sınıflarda takviye dersler eklenerek üst düzey İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrencilere bire bir etüt imkanı sunulmaktadır. 8. Sınıflara hafta sonu eğitimi verilerek, öğrencilerin dershane ihtiyaçlarını karşılamak hedeflenmekte ve iki yabancı dil eğitimi verilmektedir.

DERSHANEYE İHTİYAÇ DUYMADAN

Anadolu Lisesi’nde okulun öğrencilerine üst düzey yabancı dil eğitim verilemekte, üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla da haftada 10 saat ekstra etütler verilerek kalite ikiye katlanmaktadır. En önemlisi de 9, 10, 11, 12. sınıflara verilen eğitim sayesinde öğrenciler dershaneye ihtiyaç duymadan sınavlara daha iyi ve güven içinde hazırlanmaları sağlanacak. MY Kolej’inin kadroları alanında uzman öğretmenlerden oluşuyor.

KPSS HAZIRLIK DERSLERİ

Hemşireliğin, sağlık alanında en çok ihtiyaç duyulan meslek dallarından olduğunu ifade eden Yıldırım, “MY Koleji 1992’den bu yana edindiği tecrübesi ile Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak hemşire ve hemşir alanında kaliteli ve üst düzey eğitimi Kocaeli’nin hizmetine sunmuştur” dedi. MY Koleji öğrencilere bir an önce meslek hayatına atılabilmeleri için genel müfredatın yanında üniversiteye hazırlık ve KPSS hazırlık dersleri verilmekle birlikte aynı zamanda şehrin en donanımlı hastanelerinde staj imkanı ve ERASMUS programlarına katılım da sunuyor. 

04 Nisan 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR