Mega Yetenek Etüt Merkezi, veliler içir görücüye çıktı

      Yeni açılan ve 2013-2014 öğretim yılında eğitime başlayan Özel Yetenek Etüt Merkezi, İzmit ilçesindeki 12 okulun Okul Aile Birliği Başkanları ve...

BÜYÜT

 

 

 

Yeni açılan ve 2013-2014 öğretim yılında eğitime başlayan Özel Yetenek Etüt Merkezi, İzmit ilçesindeki 12 okulun Okul Aile Birliği Başkanları ve üyeleriyle Tanyıldız Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Özel Yetenek Etüt Merkezi’nin tanıtımının yapıldığı toplantıda, Merkezi Yönetici ve çalışanları, etüt programı içinde yaptıkları çalışmaları velilerle paylaştı.

 

“YAZ OKULUYLA DEVAM EDECEĞİZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Özel Yetenek Etüt Merkezi Kurum Koordinatörü Hürriyet Ekici, “2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında etüt eğitim çalışmalarına başlayan Yetenek Etüt Merkezi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine Etüt Eğitim, Branş Destek Eğitimi, resim, müzik, jimnastik, drama etkinlikleri ve İngiliz Kültür Derneği Erken İngilizce Programı vermekte olup, bu uygulama yaz dönemi boyunca da çeşitli aktivitelerin uygulandığı Yaz Okulu ile devam edecek” dedi.

 

“ÖĞRENMEYİ ÖĞRENMEK TEMEL İLKEMİZ”

“Öğrenmeyi öğrenmek, Mega Yetenek Etüt Merkezi’nin temel ilkesidir” diyen Ekici, ödevlerin yapılmasının öğrenmeyi sağlamadığını belirtti. Mega Yetenek Etüt Merkezi olarak amaçlarının çocukların öğrenmesi gereken konuları tam ve doğru olarak öğrenebilmesi ve sorular sorarak araştırmasını, eksiklerini görerek bunlara yoğunlaşmasını ve tüm bu süreci keyifli bir süreç olarak algılamasını sağlayabilmek olduğunu vurgulayan Ekici, çocukların ikinci bir dili, erişkinlerden daha kolay öğrendiğini ve bunun çocuğun zeka gelişiminde de pozitif rol oynadığını belirterek, “Mega Yetenek Etüt Merkezi’nde eğitim alan öğrenci, yabancı öğretmenden eğitim süreci boyunca tamamen İngilizce konuşabilmesi yönünde eğitim alır” diye konuştu.

 

MÜDÜR BİLGİLENDİRDİ

Ekici’nin ardından söz alan Mega Yetenek Etüt Merkezi Kurucusu Esra Gürsoy katılan herkese teşekkürlerini ileterek, “Özellikle her anımızda yanımızda olan Final Dershanesi Kurucusu Celalettin Özdal’a teşekkür ediyorum” dedi. Kürsüye son olarak çıkan isim Mega Yetenek Etüt Merkezi Müdürü Cenk Demirel oldu. Kurum hakkında velileri bilgilendiren Demirel, “Kurumumuz 8 derslikten oluşmaktadır. Her derslik en fazla 12 kişiliktir. Sınıflar normal düzen ve U düzeni olmak üzere 2 tiptir. Her katta tuvalet ve geniş bir yemekhanemizle hizmet vermekteyiz. 180 iş günü, hafta içi 5 gün sabahçı ve öğlenci ile tam gün okul gruplarına hizmet vermekteyiz” dedi. 

26 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR