Süreyya Yiğit’e salon yapıldı

İzmit Belediyesi eğitime destek vermeye devam ediyor. Bu güne kadar ilçe sınırları içerisinde 40’tan fazla okula çok amaçlı solan yaptıran İzmit Beled...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi eğitime destek vermeye devam ediyor. Bu güne kadar ilçe sınırları içerisinde 40’tan fazla okula çok amaçlı solan yaptıran İzmit Belediyesi’nden Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan İbrahim Süreyya Yiğit İlkokulu’na da salon yapıldı.

Çok amaçlı salonun açılışı için düzenlenen törene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Okul Müdürü İsmail Murat Alkan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Alkan yaptığı konuşmada “Belediyemizin okula verdiği destek bu salonla sınırlı değil okulumuzun yanında bulunan boş alanı çok güzel bir park haline getirdiler. Geçen yıl 5. Sınıf öğrencilerine bisiklet verdiler öğrencilerimizi Çanakkale’ye götürdüler, bisiklet eğitim pistinde öğrencilerimiz bisiklete binmeyi öğreniyorlar. Okulumuza verdiği destekten dolayı Başkan Doğan’a teşekkür ediyorum” dedi.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
İzmit Belediyesi’nin yaptırdığı çok amaçlı salonda gerçekleşen açılış töreninde söz alan Başkan Doğan eğitime her zaman destek olduklarını belirterek, “Asli görevimiz olmamasına rağmen gecen 4 yıl içinde 40’ın üzerinde okulumuza çok amaçlı salon ve kütüphane yaptık. Sayısız okulun çevre düzenlemelerini yaptık. Amacımız çocuklarımızın çağdaş modern ortamlarda eğitim almalarıdır. Tavşantepe Mahallemize önemli yatırımlar yaptık. En büyük mahalle konağımızı bu mahallemizde yaparak bayanlarımız için kurslar kıdemlilerimiz için emekli evi çocuklarımız için etüt salonu açtık. Tavşantepe’de yılların sorunu olan alt yapı ve üst yapısında ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Cephanelik Spor Kompleksi hayata geçirdik Kadın Sosyal Yaşam Merkezimizin inşaatı hızla devam ediyor. Tavşantepemizin değeri artı” dedi.

AÇILIŞA ÖZEL GÖSTERİ
İbrahim Süreyya Yiğit İlkokulu öğrencileri salon açılışında başarılı bir gösteri gerçekleştirdiler. Okulun drama sınıfı öğrencilerinin hazırladığı İngilizce drama izleyenlerden büyük alkış aldı. 5 A sınıfı öğrencisi Göksu Beytaş İstiklal Marşı’nı okudu. Programın sonunda Okul Müdürü İsmail Murat Alkan ve drama öğrencileri Başkan Doğan’a çiçek hediye etti.

28 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR