Bilim Günleri bugün başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü önemli bir etkinliğe daha imza atıyor. Bilim Günleri adı altında yapılacak etkinlikte bilim ka...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü önemli bir etkinliğe daha imza atıyor. Bilim Günleri adı altında yapılacak etkinlikte bilim kampı, konferanslar ve şenlikler düzenlenecek. Etkinlikler bugün başlayacak ve 12 Şubat Cumartesi günü sona erecek.
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve çocukları bilimle kucaklaştırmayı amaçlayan Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü, Bilim Günleri’ni bugün gerçekleştiriyor. Bilim kampı seçmelerinin sona erdiği etkinliklerde yetenekli gençler bu kamptan yararlanacak. Kampta astronomi, elektronik, fizik, kimya, mekatronik ve robotik, roket ve havacılık gibi konularda atölyeler ve laboratuar çalışmaları ile öğrenciler uygulamalı bilim eğitimi alacak.

UZMANLARDAN KONFERANS
Bugün başlayacak olan Bilim Günleri’nde ilk olarak kendi alanlarında uzman kişiler tarafından bilim ve teknoloji ile alakalı konferanslar verecek. Prof. Dr. Eşlen Veli’nin Kuantumun Gizemli Dünyası, Cavit Uyanık’ın Her yerde Kimya, Her şeyde Kimya, Prof. Dr. Bekir Aktaş’ın Doğanın Güzellik Formülü: Altın Oran gibi konularında konferanslar genç nesillerin ufuklarını genişletmek için imkân sağlayacak. İlk konferans ise University of Maryland ve NASA Goddard üssünde, galaksi merkezindeki dev karadelik simülasyonları, evrendeki geniş ölçekli yapılar, süper galaksi grupları alanlarında çalışan Ali Ant Ali Ant tarafından bugün saat 15.30’da verilecek. Konferanslar 6 gün sürecek.

SON GÜN BİLİM ŞENLİKLERİ
Bilim Günleri’nin son günü olan 12 Şubat Cumartesi günü ise Bilim Şenliği yapılacak. Şenlikte, Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde eğitim alan geleceğin bilim adamları hünerlerini sergileyecek. Astronomi, elektronik, fizik, kimya, mekatronik ve robotik, roket ve havacılık gibi konularda bilgi alan öğrencilerin oluşturduğu çalışma grupları bu şekilde bilim adamlığının ilk adımlarını atmış alacak.

06 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR