Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Geliyor

AKP’nin 10.kuruluş yıl dönümünde ilimizde büyük bir iftar yemeği düzenlenecek. Bu yemeğe MEB Ömer Dinçer gelecek.AKP İl yönetim kurulu toplantısı önce...

BÜYÜT

AKP’nin 10.kuruluş yıl dönümünde ilimizde büyük bir iftar yemeği düzenlenecek. Bu yemeğe MEB Ömer Dinçer gelecek.

AKP İl yönetim kurulu toplantısı öncesinde İl Başkanı Mahmut Civelek açıklama yaptı. Civelek “Cuma günü 54.İl Danışma meclis toplantısı büyük bir katılımla yapıldı. Havaların sıcak olması, tatillerin olmasına rağmen büyük bir katılımla ile danışma meclisi yapıldı. 12 ilçede teşekkür toplantıları yapıldı. 12 Haziran genel seçimleri sonrasında elde edilen başarı sonrasında bunlar yapıldı. Teşkilatlarımızın ne kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. İlçe gençlik kolları kongrelerine devam ediliyor. Ramazan ayında bu toplantıları yapmak oldukça zordur. Bu hafta Dilovası ve Çayırova ilçelerinin kongreleri yapılacak. Gençlik kolları kongresi sonrasında kadın kollarının kongresine geçilecek. 5 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında kadın kollarının kongreleri yapılacak” dedi.

PARTİNİN GÜÇLENMESİ ÖNEMLİ
Civelek “Bu kadar geniş bir partide gençlik kollarından, kadın kollarına, ana kademeye kadar herkesin siyaset yapmak istemesi başkan olmak istemesi çok doğaldır. Elimizden geldiğince en iyisini seçmeye çalışıyoruz. Tek listeyle seçimlere gitmeye çalışıyoruz. Körfez, Karamürsel ve Başiskele’de hepsinin katılımıyla liste oluştu. Diğer ilçelerimiz hakkında ise Çayırova, Gebze, Kartepe ve İzmit’te adaylarımız var. Burada gereken görüşmeler yapılıyor. Adaylar ve orada bulunan ana kademe yöneticileriyle gereken görüşmeler yapılıyor. Kapımız herkese açıktır. Burada aday olmak herkesin demokratik hakkıdır. Burada önemli olan partinin güçlenerek çıkmasıdır. Mümkün olduğu kadar ortak mutabakat ile listelerin oluşmasına çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

MEB GELİYOR
Başkan Civelek “14 Ağustos partimizin kuruluş yıl dönümüdür. Bunun içinde genel merkezden talimat geldi. 81 ilde büyük iftar programları düzenlenecek. AKP’li büyüklerimiz buraya giderek, AKP misyonu ve bundan sonra yapılacaklar hakkında herkese anlatılacak. Milli Eğitim Bakanımız Ömer Dinçer programa katılacak. Bunun ayrıntılarını 10 Ağustos’ta yapılacak olan il başkanları toplantısında ortaya çıkacaktır. Gerek ramazan programları ve kutlamalar hakkında değerlendirmeler olacak” değerlendirmesinde bulundu.

İL BAŞKANLARI BULUŞMASI
Civelek “Daha önce il başkanlarımız bir kahvaltı programı olmuştu. Bu programa CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak katılmıştı. SP İl Başkanı Mustafa Mercan ve HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan mazeretleri dolayısıyla katılamamıştı. Şimdi 8 Ağustos tarihinde umreye gideceğimden, iftar yapalım teklifinde bulundum. Cuma günü iftar programında bir araya geleceğiz. İl başkanları oldukça nazik kişilerdir. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz.

3600 EVE GİDİLECEK
Başkan Civelek “Ramazan programları hazırlanmıştır. Her akşam ilçelerden 5 kişilik ekipler dar gelirli evlerine gidecekler. Bunlara belediye başkanı ve milletvekilleri de eklenecektir. Dar gelirlilerle bir araya geleceğiz. Evlere ziyaretlere gidiliyor. Başbakanımızın bu yönde kesin talimatı var. 3600 eve gidilmiş olacak. Her ilçeden en az 300 eve gidilecektir. Burada siyaset yoktur. O ihtiyaç sahiplerinin gönlüne girmek istiyoruz. Her zaman onların sofrasındayız. Zengin sofralarından daha fazla dar gelirlinin sofrasında olacağız” dedi.

ÜLKE GENELİNDE 4’NCÜ SIRA
Civelek “Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem ilimize geldi. Birlikte iftar yaptık. Teşkilat binasını ziyaret ederek, teşkilatı gözden geçirme fırsatı oldu. Kocaeli teşkilatları ülke genelinde parmakla gösterilen teşkilat durumuna gelmiştir. Bunu bu seviyeye kadar getiren bütün teşkilat mensuplarımıza hepsine teşekkür etmek gerekiyor. Üye kayıtlarımızın son durumuna baktık. 165.299 üye ile seçmenimizin yüzde 15 partimize üye durumundadır. Buda bizi Türkiye genelinde 4’ncü sıraya taşımız durumdadır. 1.094.965 seçmenimizin yüzde 15 partimize üyedir. İl Başkanlığına geldiğimden bu yana 71.817 üye yapılmıştır” açıklamasında bulundu.

41 KART PROJESİNE DESTEK
Civelek “Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 41 kart projesi ulusal basında da yankı buldu. Çok güzel bir çalışmadır. Her zaman fakirlerin sadece Ramazan ayında değil her zaman sahip çıkmak gerekiyor. Büyükşehir tarafından ihtiyaç sahiplerine gurularına dokunmadan yardım yapılacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nu tebrik ediyorum. 41 Kart projesi nisan 2010 tarihinde sosyal hizmetler ve yardım esasları yönetmeliğinin hazırlanması sırasında başlanılan projedir. Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanlığı tarafından oluşturulan proje sunulur. MHP ile polemiğe girecek değiliz” dedi.

ATAMA OLACAK
İl Başkanı Civelek “Kandıra İlçe gençlik kolları kongresini yapmaya gittik. Orada iki aday vardı. Bir aday tarafından kamuoyuna her ne şekilde olursa olsun geri çekilmeyeceğini basına açıklayan bir aday oldu. Biz orada gerginlik var kongre tarihini erteledik. Herkesin siyaset yapmaya hakkı vardır. Önemli olan üye olmak gereğini yerine getirmektir. En zor olan üyeliğin korunmasıdır. Gereken mutabakat sağlandıktan sonra atama yapılacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

UMRE’YE GİDİYOR
Başkan Civelek “Umreye ailemle gidiyorum. 5 kişilik aile ile gidiyoruz. Bayram sabahı burada olacağız. Umre’ye eşim Fatma Civelek, kızım Özlem Ayşe Civelek, oğlum Vahdet Civelek ve dayımın kızı Fatma Erol ile birlikte gideceğiz. Umre’ye 23.05 İstanbul – Medine uçağı ile gideceğiz. 29 Ağustos tarihinde Medine – İstanbul 03.20 uçağı ile döneceğiz” derken, Civelek “İl kongresi öncesinde aday çıkacak söylentilerine şaşırdığını belirten Civelek “Herkesin demokratik hakkıdır aday olması biz buradayız” dedi.

04 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR