EMEP’ten Körfez’de seçim öncesi halk toplantısı

Körfez Deniz Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Köroğlu ve Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan’ın...

BÜYÜT

Körfez Deniz Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Köroğlu ve Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan’ın konuşmacı olarak katıldı, Emek Partisi MYK Üyesi Tarık Erkan ise dinleyiciler arasındaydı. 50’nin üzerinde vatandaşın katıldığı toplantıda, vatandaşlar 7 Haziran seçimlerini ve güncel siyaseti tartıştı.

 

“ERDOĞAN SİYASİ PARTİ LİDERİ GİBİ”

Güncel siyasete dair gösterilen sinevizyonun ardından ilk olarak konuşan Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan, Emek Partisi’nin demokrasi cephesi çağrısının ne anlama geldiğinin üzerine durdu. Ocak ayından bu yana ülkenin gündemi olan 7 Haziran seçimlerinin önceki seçimlere nazaran daha önemli olduğunu belirten Erkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir siyasi parti lideri edasıyla hemen her gün alanlarda konuştuğunu ifade etti.

 

“SALDIRILARA MARUZ KALANLAR BİRARAYA GELMELİ”

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Köroğlu ise, AKP’nin anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla kazanımla çıktığı durumda yeni bir sitem ve yeni bir rejim ile karşı karşıya kalınacağını belirtti. İşçilerin, emekçilerin geleceği bakımından, varlığı yok sayılan ve saldırılardan mağdur olan bütün kesimlerin 7 Haziran seçimleri öncesi bir araya gelmesi gerektiğini ifade etti. Halk adına politika yapan dostlarına seslenen Köroğlu, “Sol adına, halk adına politika yaptığını söyleyen dostlarımız kararlarını bir kez daha gözden geçirmelidir. Saldırılardan mağdur olan herkesi bir araya gelmesi gerekir. Bunun bir takım ideolojik yaklaşımlarla geri itilmesi kabul edilebilir bir tutum olmayacaktır” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan vatandaşlarda söz alarak seçimlere dair görüşlerini belirtti.

16 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR