Ekmeklik Buğday 605 Lira

Çiftçinin merakla beklediği hububat alım fiyatları açıklandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Anadolu kırmızısı sert ekmeklik buğday içi...

BÜYÜT

Çiftçinin merakla beklediği hububat alım fiyatları açıklandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Anadolu kırmızısı sert ekmeklik buğday için ton başına temmuz ve ağustos aylarında 605 lira, eylülde 610, ekimde 615 lira, kasımda 620 lira ödeneceğini söyledi. Eker, TMO'ya gelen ürünün tamamını satın alacağız. müjdesi verdi.

Toprak Mahsulleri Ofisi'nde hububat alım fiyatlarını açıklayan Eker, alım fiyatı dışında ayrıca ton başına 115 liralık prim ve destek sağlanacağını söyledi.

Toplam ödemenin temmuz ve ağustos ayları için ton başına 720 lirayı bulacağını aktaran Eker, buğdayda protein oranı arttıkça müdahale alım fiyatının da yüzde 1-3 artacağını kaydetti.

Buğday satış fiyatlarını da belirlediklerini vurgulayan Eker, Satışlara 1 Kasım'da başlayacağız. Satış fiyatı 1 Kasım'dan itibaren ton başına 720 lira, 1 Aralık 2011'den itibaren ise ton başına 725 lira olacak. dedi.

15 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR