Büyükşehir Meclisi’nde park tartışması

Büyükşehir Belediyesi’nin mayıs ayı olağan meclis oturumunda Ulaşım Park tartışma konusu olurken, kesin hesabın görüşülmesi için meclis 18 Mayıs’ta y...

Büyükşehir Belediyesi’nin mayıs ayı olağan meclis oturumunda Ulaşım Park tartışma konusu olurken, kesin hesabın görüşülmesi için meclis 18 Mayıs’ta yapılacak

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mayıs ayı olağan meclis oturumu Fuariçi Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda yapıldı. Meclis oturumuna Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun il dışında olmasından dolayı Gebze Belediye Başkanı Adnan köşker başkanlık yaptı.

 

iceriii.jpg

 

ALG PATLAMALARI

 

Yapılan meclis oturumuna CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay başta olmak üzere ilçe başkanları ve parti yöneticileri de katıldı. Gebze İlçe Başkanı Köşker “ALG patlaması yaşanmasından dolayı deniz kirlenmiştir. Bazen erken bazen yeni olmaktadır. Gebze ilçesinde de aynı durumun yaşandığına şahit oldum” dedi. Vahit Eryılmaz “3-4 ay devam eden bir süreçtir. Çocuklar burada denize girmektedir. Bunun için oraya uyarı levhaları konması gerekiyor” karşılığını verdi.  

 

ULAŞIM PARK A.Ş. KURULMASI

 

CHP tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kente gelişiyle ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından bütçe ayrılıp ayrılmadığı soruldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulaşım A.Ş.’nin kurulmasın yasalara aykırı olduğu belirtilerek konu hakkında soru önergesi verildi. 106 Milyon TL bütçe ile kurulan Ulaşım Park A.Ş. hakkında açıklama yapan Büyükakın “Ulaşım Park A.Ş.’ye borç verilmemiştir. Yasa gereği bu mümkün değildir. İddialara doğru değildir. Ortada borç verilmesi söz konusu olmadığı için cevap verecek durum yok. Şirket isim değişikliği ile kurulmuştur. Yasa gereği bir sakınca yoktur. Şirketler Sayıştay tarafından denetlenmektedir. Deniz patlaması biyolojik bir durum değildir. Olmayan bir şeyi körüklemek doğru değildir. Denizin kirli olduğu doğru değildir. Bu algı operasyondur. Kıyıda kum olmadığı için birikme olmaktadır. Dünyanın her yerinde olmaktadır. Görüntüsel olarak rahatsız etmektedir. Çevre Müdürlüğü tarafından numuneler alınmaktadır. 19 plajın 16 tanesi A sınıftadır” dedi. CHP’li Engin Taşdemir “Kültür ve Spor A.Ş.’nin kurulması noktasında Sayıştay tarafından olumsuz cevap verildiğini hatırlatmak isterim” karşılığını verdi.  

 

DOĞRU DEĞİL

 

CHP’li Nihat Değer “Denizin durumu hakkında belgelerle ortaya koyduk. Acele ediyorsunuz yarın miting vardır. Mitingle ilgili yetkili sendika tarafından bütün çalışanların izinli sayılabileceği mitinge katılacağını söylemektedir. Bu doğru değildir” açıklamasında bulundu.

 

 

DOLGU ALANI DOĞRU DEĞİLDİR

 

İzmit Sepetçiler Mahallesi sınırlarında bulunan 82.883,92 m2 lik ormanlık alanın işletim hakkının Kent Konut’a devredilmesine CHP tarafından muhalefet edildi. Bu alanın doldu alanı olarak ayrılması doğru değildir diyen Engin Taşdemir, uygun görülmediği için muhalefet ediyoruz. Kent Konut hakkında sorularımıza cevap verilmemiştir” dedi. 2015 Yılı Analitik Bütçe Kesin Hesabı komisyona havale edildi.

Haber: Serkan BORLAK 

 

12 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Adnan - 23 nisan denen bir park yaptığlar itten kopuktan kurttulamadik imza topladık para etmedi bumu demokrasi ey akparti

Yanıtla . 0Beğen 12 Mayıs 17:24
02

İzmitli - Kocaeli yağmalanıyor,nefes alınmıyor;Kanser bölgesi oldu..

Kocaeli sırf rant ve birlerinin para hırsı yüzünden yağmalanmakta,Kocaeli bitmektedir.Kocaeliye dışarıdan gelenlerin genelde amaçları zengin olmak ve yağmacılıktan başka bir şey değildir.Bakınız ufacık körfeze Limanlar,Fabrikalar,Tersaneler furyası aldı başını gitmektedir,iktidar partisi temsilcileri seçimlerde Kocaeli Sağlık,Turizm,Kültür kenti olacak demişlerdi,seçimlerden sonra tam tersi uygulamalarla karşı karşıyayız!

Bu yağmalamaya karşı çıkan milletvekili Haydar AKAR'dır,neden çünkü Kocaeli'nin evladı,memleketinin sırf rant için ranta heba edilmesini istemiyor,Kocaeli'de yaşayan insanların zarar görmesini istemiyor..Diğerleri emekli olduklarında,burada işleri bittikten sonra kendi memleketlerine dönecekler!Ana mesela milliyetçilik değildir,yanlış anlamayınız.Bügün Kocaeli AKP'li belediyeler bile birilerinin babalarının malıymış gibi yağmalanmakta,hergün yeni,yeni zengin haramzade yandaşlar türemektedir.

Yanıtla . 0Beğen 12 Mayıs 17:24
01

İzmitli - Kocaeliyi evlatları yönetmeli

Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar,Her parti bunu benimsemeli.

Yanıtla . 0Beğen 12 Mayıs 17:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR