Medya Dünyasından haberlerle merhaba…

Bizden haberleri takip edeceğiniz bu sütunlarda, gazete ve gazetecilik mesleğini yürütenlerle ilgili merak edilen her haber yer alacak. Sözü fazla u...

Bizden haberleri takip edeceğiniz bu sütunlarda, gazete ve gazetecilik mesleğini yürütenlerle ilgili merak edilen her haber yer alacak.

Sözü fazla uzatmadan basın camiasında geçtiğimiz ay yaşananları şöyle bir hatırlamaya ne dersiniz…

 

Serpil Çolak artık resmen ayrıldı

serpil.jpg

Bizim Kocaeli’nin kurucuları arasında olan Serpil Çolak, resmen mesleği bıraktı. Çolak, ortağı olduğu Bizim Kocaeli Gazetesi’yle yollarını ayırdı. Serpil Hanım ayrılışını sosyal paylaşım hesaplarından duyurdu. “Artık yeni bir hayat” sloganıyla bu paylaşımı yaptı.

 

İsmet Çiğit 1 ay izinli

ismet-003.jpg

İsmet Çiğit’in de kurucuları arasında olduğu Özgür Kocaeli Gazetesi bir süre önce el değiştirerek, Haldız Grup bünyesine katılmıştı. Gazete, Karabaş Mahallesi Cebesoy Sokak No:12 adresindeki binasından, Körfez Mahallesi’ndeki yeni binasına taşındı. Ancak bu taşınma işlemini gazetenin Genel Yayın Yönetmeni İsmet Çiğit göremedi. Taşınmadan birkaç gün önce izne ayrılan Çiğit, belki de ömründe ilk kez 1 ay süreli izne çıktı. Çiğit, izin öncesi yazdığı köşesinde seçim sonrası işbaşı yapıp yapmayacağı konusunda net ifadeler kullanmadı.   

 

İbrahim Gürsel Özgür Kocaeli’nin Yazı İşleri Müdürü oldu

ibr-003.jpg

Geçtiğimiz ay yerel basınında en bomba haber İbrahim Gürsel’in Özgür Kocaeli Gazetesi’ne Yazı İşleri Müdürü olarak görevlendirilmesi oldu. Yıllar önce Millet’in Kocaeli Bürosu’nda çalışan ve uzun bir süredir de Özgür Kocaeli Gazetesi’nin spor ekinde editör olan Gürsel, artık Özgür Kocaeli’nin 2’inci adamı oldu.

 

 

İki meslektaşımızı kaybettik

ay-002.jpg

Geçtiğimiz ay bizleri derinden üzen iki vefat yaşadık. Kocaeli TV çalışanlarından Aybey Kahramanlı ve gazeteci Ali Aydemirer’i birer gün arayla kaybettik.

 

 

Kocaeli medyasından kısa kısa…

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’nden ayrılıp Manşet Kocaeli Gazetesi’ne geçen Ergün Demir’in bir bebeği dünyaya geldi. Demir Ailesi bebeklerine Mehmet Kerem ismini verildi.
Kocaeli Gazetesi bilgi işlem departmanında çalışan Selda Efe geçtiğimiz aya iki operasyon geçirdi. Başarılı gecen ameliyatlarının ardından bir süre dinlenen Efe, işbaşı yaptı.
Bizim Kocaeli Gazetesi’nden, Özgür Kocaeli Gazetesi’ne transfer olan internet editörü Hüseyin Davutoğlu, buradaki görevine son verilince medya sektörüne yeni giren Barış Gazetesi’ne geçti.
Kocaeli Gazetesi muhabirlerinden Nuri Dinçer Akçaharman, Mavi Kocaeli Gazetesi’nin internet editörü Tuğba Şahin ile nişanlandı. 

 

ULUSAL MEDYA DÜNYASI

Mumcu sanığı köşe sahibi

Bir suikastle 24 Ocak 1993’te yaşamını yitiren gazeteci Uğur Mumcu’nun ölümüyle ilgili yargılanan sanıklardan Selahattin Eş Çakırgil’in, Star Gazetesi’nde köşe sahibi olduğunu, Mumcu’nun oğlu Özgür Mumcu’dan öğrendik. ‘Hoş geldin Selahattin Bey kardeşim’ başlıklı bir yazı kaleme alan Özgür Mumcu’nun satırları şöyle:“Okuyucular tanımayabilir. Ancak ben tanıyorum. Selahattin Eş olarak. Babamın cinayet davasındaki sanıklardan biri olarak. Hakkında yakalama emri olan, Interpol’den kırmızı bültenle aranan ve İran’da yaşanan birçok siyasi cinayetin sanığı olarak tanıyorum… “

 

Hürriyet’ten CHP’ye son transfer

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu'ndan sonra Ankara büroda muhabirlik yapan Onur Konuralp da CHP kadrolarında yerini aldı. Deneyimli gazeteci, CHP muhabiri Konuralp, partiden gelen teklif üzerine Baki Özilhan'dan boşalan CHP İletişim Koordinatörlüğü görevine getirildi. Konuralp, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'e yakınlığıyla tanınıyor.

 

 

CNBC-e resmen Discovery’de

Doğuş Yayın Grubu’nun ulusal yayın yapan haber ve eğlence kanalı CNBC-e’nin Discovery Communications’a satışıyla ilgili izin çıktı. Rekabet Kurulu’nun kararıyla CNBC-e’yi frenkansıyla devralan Discovery böylece Türkiye’de ulusal yayın sektörüne girdi. Anlaşmaya göre mevcut yayınlarına devam eden CNBC-e Ekim ortasında kapanacak.

 

Ulusal basından kısa kısa…

Milliyet’teki yazılarına son verilen Kadri Gürsel, diken.com.tr’de yazmaya başladı.

Milliyet Gazetesi’nde değişim sürüyor. Cadde ekinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni 9 aydır sürdüren Ali Eyüboğlu, görevinden ayrıldı. Cadde’nin yeni yayın yönetmeni, Kültür Sanat Servisi yöneticisi, Milliyet Sanat, Milliyet Kitap, Sedir ve Biz dergilerinin yönetmeni Filiz Aygündüz oldu.

Can Dündar’ın yayın yönetmenliğindeki Cumhuriyet’te yeni transferler var. Milliyet’in eski Washington Temsilcisi Pınar Ersoy, Dış Haberler Servisi’nin başına geçti.

Geçen ay Milliyet'ten kovulan Ankara muhabiri Kemal Göktaş, Cumhuriyet'te işe başladı.

Daha önce Hürriyet Emlak ve Vatan’da yazan Ceren Kumbasar Cumhuriyet’te Pazar günleri yayımlanacak ‘Gayrimenkul’ sayfasını yapacak.

Hürriyet ve Milliyet’te kültür sanat haberlerine imza atan Ezgi Atabilen artık Cumhuriyet’te çalışacak.

Magazin basınının usta isimlerinden gazeteci Vehbi Dinçcan vefat etti. Mesleğe 43 yıl önce Türk Haberler Ajansı’nda foto muhabiri olarak başlayan Dinçcan, Turgut Özal’ın başbakanlığı döneminde Semra Özal’ın basın danışmanı olarak çalışmıştı. Dinçcan, Güneş Gazetesi’nde köşe yazıyordu.

Fethullah Gülen’in en yakınındaki isimlerden biri olan ancak 17 Aralık sürecinde cemaatle arasına mesafe koyan ve yıllardır yazdığı Zaman’dan ayrılan Hüseyin Gülerce, Star’a transfer oldu.

Barış İnce, BirGün gazetesinin Yayın Danışmanı, Politika Editörü Berkant Gültekin ise Yazı İşleri Müdürü oldu. Gazetenin köşe yazarı İbrahim Varlı Yayın Koordinatörü, Cafer Kurt ise Haber Müdürü olarak görev yapacak. Ayşenur Arslan, gazetede yazı yazacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlarından olan Cemil Ertem, Milliyet gazetesine transfer oldu. 

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, Ulusal Kanal’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlendi.

14 Ekim 2015 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR